Нема повредени во синоќешното ново невреме

Скопје, 8 август, 2016 – 9:54 (META) 
mvr-zgrada-3

Од синоќешното ново невреме кое го зафати скопскиот регион, нема исчезнати и повредени, информираат од Министерството за внатрешни работи.

МВР извести дека првично исчезнатите шест граѓани, всушност се граѓаните чии тела беа пронајдени во последните 24 часа, со што до денеска, вкупната бројка на починати е 22 лица.