Јадете го овој намаз 2 недели и кожата ќе ви изгледа 10 години помлада

Namaz Ance za podmladuvanje na kozata

Брзо, лесно, здраво и ефикасно. Резултатите на нејзината кожа се повеќе од воодушевувачки. Кожата се чисти, хидрира, а брчките се измазнуваат.

Еве како да го направите:

Состојки:

  • 650 гр свеж ѓумбир
  • 2 лажички куркума
  • 2 лажици маслиново масло за јадење

Начин на подготовка:

  1. Излупете го ѓумбирот и исечете го на парчиња и ставете го во блендер. Додадете ги куркумата и маслиновото масло.
  2. Блендирајте додека да добиете намаз како на фотографијата (слично на пинџур).
  3. Јадете по 2 лажици за појадок, ручек и вечера. Ана вели дека можете да го комбинирате со леб, или ако сте на диета со интегрален леб или двопек.

Извор: Gotvi.mk