Чоко кокос коцки

Превкусен десерт подготвен на Gotvi.mk. Откако ќе ги направите сите ќе ви го бараат рецептот.

Coko kokos kocki

Потребни состојки:

3 јајца

6 шолји шеќер

4 шолји млеко

8 шолји брашно

1 прашок за пециво

1 ванилин шеќер

Подготовка:

Состојките се матат со миксер додека не се добие компактна смеса.

Ставете го во плех и потоа печете во загреана рерна на 180 степени да се пече околу 30 минути.

Извадете го колачот и почекајте да се олади. Потоа пресечете го на еднакви коцки.

Рецептот за чоколаден фил прочитајте го на оригиналниот линк.

Превземено од www.gotvi.mk