horoskop

Хороскопот ќе ви открие каде грешите во љубовните врски

Иако неуспехот во љубовта не е само ваша вина, сепак љубовните грешки кои ги правите може да ви ја уништат среќата.   Дали сте преголеми егоисти? Или сепак сте премногу срамежливи за да си ги иск...
horoskop-ljubov

Што да очекувате од хороскопските знаци на почетокот на новата врска?

  Овен Тој: Кога тој ќе реши да преземе акција, со вас е веќе готово. Нема каде да бегате. Тој веќе е во сите ваши мисли. Ако тоа потрае подолго време, сметајте дека сте го задржале покрај себе. ...
robber2

Шеговит хороскоп: Како би изгледало ако сите 12 знаци ограбуваат банка?

12 пријатели решиле да ограбат банка - што мислите како поминале? Успешно завршило ограбувањето? Јарецот бил поставен на чело на една реномирана банка. Како директор, решил да дојде до поголема сума на п...
vodolija

Зошто не е лесно да си Водолија?

Повеќето луѓе најчесто ги опишуваат Водолиите како нескротливи деца со слободен дух. Секако, ова звучи подобро отколку тврдоглавите Бикови или заштитнички настроените Скорпии, но велат дека воопшто не е лесно д...
Chinese-Horoscope

Кинески хороскоп: Што ви носи годината на Мајмунот?

Оваа година кинеската нова година ќе започне на 8-ми февруари и ќе трае до 27-ми јануари 2017. Луѓето родени во годината на Мајмунот се паметни, љубопитни, немири и иновативни. Сепак, се верува дека годината е ...
horoskop1

Кои хороскопски знаци се за врска, а кои за авантура?

Ѕвездите откриваат кој може да ви биде идеален партнер, а со кого со сигурност ќе имате луда и незаборавна ноќ или страсна авантура. Што велат ѕвездите: Кој хороскопски знак ви одговара за врска, а кој з...
fevruari

Квалитети на луѓето родени во февруари

Најкраткиот месец во годината го карактеризираат студени денови, но затоа луѓето родени во овој период се апсолутно спротивни. Ги красат само позитивни особини, меѓу кои најистакнати се следниве 8: 1....
horoskop1

Кој хороскопски знак е најтежок за врска?

Драматичен, емотивен, меланхоничен и патетичен. Овие карактеристики го одликуваат Ракот. Овој знак незнае да биде во врска без солзи. Припадниците на овој знак често немаат сила да се соочаат со предизви...