Алкохолот во калории – Дали и колку дебелеат алкохолните пијалаци?

Доколку се борите со вишокот килограми, потребно е да вклучите кочница во пиењето алкохол. Главната причина зошто треба да се внимава на количината алкохол додека слабееме е што алкохолот содржи голема к...

Нарачале торти по ликовите од Дизни – Еве што добиле (ВИДЕО)

Кога се подготвува детски роденден, најважна е тортата, но понекогаш не оди сè според планот. Погледнете ги овие торти кои ги разочарале славениците. Наместо торта со Ариел, Спајдермен и другите ликови на Ди...

ВИДЕО: Словенците напишаа песна за Меланија Трамп, брендираа торта, кисела вода…

Првата дама на САД, Меланија Трамп по инаугурацијата на нејзиниот сопруг Доналд Трамп за 45. Претседател на САД, е една од главните теми. Меланија е вистински хит во Словенија, од каде што потекнува. Тие...

Проверете уште колку продолжени викенди има до крајот на 2017 година

Неработните денови се одлични за празнување и поминување на време со најблиските, планирања на продолжени викенди и патувања. Еве ги неработните денови во 2017 година: За сите граѓани на РМ 1 Јануа...

За секунда отстранете ги гребнатинките од мебелот – Еве како

Во секој дом се наоѓа барем едно парче мебел направено од дрво: крвет, ормар, маса, столици... Но убавината на дрвениот мебел може да ја нарушат разни гребнатинки. За среќа, гребнатинките можете да ги от...

Земете фолија – Веќе никогаш нема да ви студи во зима (ВИДЕО)

Македонија веќе подолг период е зафатена од студеното време и поларна зима. Студот сече, а за да се заштитите ви нудиме супер трик. Се што треба да направите е да исечете парче кое одговара на вашиот чев...

Како изгледала последната свечена вечера на Јосип Броз Тито (ВИДЕО)

Ексклузивни снимки од последната свечена вечера која ја организирал и на која присуствувал Јосип Броз Тито. Станува збор за мини приемот на Тито за време на дочекот на 1980 година. https://www.youtube...

Направете евтина течност која ќе ги одмрзне стаклата на автомобилот за секунда (ВИДЕО)

Зимскиот период изобилува со ниски минусни температури и силни врнежи од снег. Возачите се секогаш во грч поради степенот на чистење на патиштата, а особен стрес предизвикува чистењето од снег и лед на стакл...