ecn_13202_atopicontrol_1_1_mother_child_bv

EUCERIN UREA Repair PLUS Производи за нега на сува кожа

Една од почестите причини за посета на дерматовенеролог е сувата кожа. Бројни надворешни и внатрешни фактори доведуваат до намалена количина на вода и маснотии на површината на кожата, при што се нарушува нејзи...
dsc_0253

Децата од основните училишта ќе учат за важноста на нивните бубрези

На темата „Со здрави навики до здрави бубрези" децата од трето одделение од основните училишта од скопските општини Центар, Чаир и Аеродром почнувајќи од средината на месец октомври, па се до крајот на декември...
1-napravete-frizura-so-cvet-od-pletenki-www-kafepauza-mk_

Направи сама: Фризура со цвет од плетенки

Оваа интересна фризура изгледа многу симпатично, а можете да ја направите за само 5 минути.Откако ќе ги поминете првите основни чекори, од двете страни на лицето земете по еден прамен, сплетете ги во плетенки и...
1-4-efektivni-nachini-da-go-namalite-masnoto-tkivo-na-racete-www-kafepauza-mk_

4 ефективни начини да го намалите масното ткиво во рацете

За да ја намалите својата тежина, потребен ви е посебен режим на исхрана и секако, треба редовно да вежбате. Но, најголем проблем на многумина се мастите во рацете, кои тешко се намалуваат, па некогаш слабеењет...
1-chudni-prichini-poradi-koi-se-zaljubuvame-www-kafepauza-mk_

Чудни причини поради кои се заљубуваме

Многу работи можат да бидат причина за да се заљубиме или за некој да нè привлече. Она на што сите би се согласиле, е дека се вљубуваме поради карактерот на личноста. Но има нешто повеќе од тоа. Најчесто, причи...
1-nekolku-prichini-zoshto-vinoto-go-podobruva-vasheto-zdravje-kafepauza-e1285202103668

Неколку причини зошто виното го подобрува вашето здравје

Листата на придобивки од виното е навистина голема, секако доколку се консумира во мали количини. Докторите препорачуваат да се пие по една чаша вино дневно, бидејќи преминувањето на оваа граница може да се одр...
1-zdravstvenite-pridobivki-od-redovniot-seks

Здравствените придобивки од редовниот секс

Многу луѓе уживаат да водат здрав сексуален живот, бидејќи сексот прави да се чувствуваме задоволни. Придржувањето до редовен сексуален режим, може во голем степен да ви го подобри физичкото и психичкото здравј...
day-care_in-use-women-1

Eucerin® DermoPURIFYER дава одлични решенија за правилно чистење и нега на кожа со акни

Акните се едeн од најчестите проблеми на кожата кои се јавуваат кај 80% од адолесцентите, најчесто на возраст од 12 до 30 години. Првите промени се јавуваат во пубертетот, се манифестираат како црни или бели ко...
ramna-kosa-e1360672046544

Кажете му збогум на првутот со магичната маска од природни состојки

Првутот е појава поради која што на многумина им опаѓа самодовербата. Ако имате ваков проблем, тогаш знаете колку е тешко да се реши истиот.   Секакви шампони, маски и тоници, сето тоа е само рек...