Подарувајќи Еуцерин, подарувате љубов!

Вашата мајка е дефинитивно личност која заслужува внимание секој ден во годината. Таа е вашиот најверен обожавател од денот кога сте се родиле. Ве поддржува безусловно во секоја ситуација и не се штеди кога сте...
article placeholder

Го пресоливте ручекот? Спасете го со овој трик

На сите понекогаш ни се случува да се занесеме во работата и да го пресолиме ручекот кој го приготвуваме. Но, постои начин како да го спасите пресолениот ручек. Кога се во прашање супа или сосови идеално...

Нега на лицето: Направете домашна маска од круша

Направете домашна маска за лице од круша и мед со која ќе имате блескав и свеж изглед. Потребни состојки: 1 круша неколку лажици мед Подготовка: Потребно е да го измиете лицето со ладна в...

Еликсир од 2 состојки кој подмладува и го чисти црниот дроб

Црниот дроб, најголемата жлезда во телото, најмногу ја познаваме по тоа што од организмот ги отстранува штетните материи, но неговата улога е уште поголема. lemon Во него се складира железо и одредени ви...

Еве ги новите цени во сендвичарата „7ца“

Легендарниот ланец на фаст фуд сендвичарници „7“ има нови цени на сендвичите. Станува збор за зголемување на цените за 10 денари. Така, хамбургер или комбиниран сега се продаваат по цена од 140 денари, чизб...

Нега на сува и атопична кожа со производите EUCERIN®AtopiControl

Ветерот, честата изложеност на ниските температури и студениот воздух значително го забрзуваат процесот на стареење на кожата. Првата промена за која главен виновник е студеното време е сушење на кожата, како р...

Едноставен тест од 30 секунди: Проверете дали сте дебели

Ова е едноставен и лесен тест за дебелина кој во три чекори ќе ви покаже дали имате повеќе килограми од потребното. ПРВО: Исечете ластик долг колку што сте високи ВТОРО: Завиткајте го на пола ТРЕТО...

Трик со кој фармерките ќе ви бидат како нови и нема да пуштаат боја (ВИДЕО)

Потребни ви се неколку состојки кои ги имате во кујната и фармерките ќе ви изгледаат како нови, но и ќе го решите проблемот доколку ви пуштаат боја. Повеќе различни трикови и упатства погледнете во видео...

Има и такви: Десерти кои можете да ги јадете и ако држите диета

Обожавате слатки намирници, но сепак сакате да се храните здраво? Ако мислите дека тоа е невозможно, грешите! Еве 4 здрави намирници, и вкусни секако, а кои ќе ја задоволат вашата потреба за шеќер! 1....

Само со 2 состојки – Избелете го лицето брзо и лесно

Ако сакате да го избелите вашето лице, тогаш влезете во кујната и земете две состојки. Тоа што ви треба се 20 грама квасец и 2 мали лажички лимонов сок. Помешајте ги во сад, а ако немате лимон, може да к...