Подарувајќи Еуцерин, подарувате љубов!

Вашата мајка е дефинитивно личност која заслужува внимание секој ден во годината. Таа е вашиот најверен обожавател од денот кога сте се родиле. Ве поддржува безусловно во секоја ситуација и не се штеди кога сте...

Нега на лицето: Направете домашна маска од круша

Направете домашна маска за лице од круша и мед со која ќе имате блескав и свеж изглед. Потребни состојки: 1 круша неколку лажици мед Подготовка: Потребно е да го измиете лицето со ладна в...

Нега на сува и атопична кожа со производите EUCERIN®AtopiControl

Ветерот, честата изложеност на ниските температури и студениот воздух значително го забрзуваат процесот на стареење на кожата. Првата промена за која главен виновник е студеното време е сушење на кожата, како р...

Едноставен тест од 30 секунди: Проверете дали сте дебели

Ова е едноставен и лесен тест за дебелина кој во три чекори ќе ви покаже дали имате повеќе килограми од потребното. ПРВО: Исечете ластик долг колку што сте високи ВТОРО: Завиткајте го на пола ТРЕТО...

Трик со кој фармерките ќе ви бидат како нови и нема да пуштаат боја (ВИДЕО)

Потребни ви се неколку состојки кои ги имате во кујната и фармерките ќе ви изгледаат како нови, но и ќе го решите проблемот доколку ви пуштаат боја. Повеќе различни трикови и упатства погледнете во видео...

Само со 2 состојки – Избелете го лицето брзо и лесно

Ако сакате да го избелите вашето лице, тогаш влезете во кујната и земете две состојки. Тоа што ви треба се 20 грама квасец и 2 мали лажички лимонов сок. Помешајте ги во сад, а ако немате лимон, може да к...

Француска тајна за беспрекорна кожа: Трик за убавина кој го полуде светот

Ако се прашувате како Французинките се толку убави жени и која е тајната за нивниот изглед, тогаш ви ја откриваме истата. Верувајте, интернетот полуде по овој трик кој ја прави кожата мека и блескава. НА...

Секогаш елегантна – Меланија Трамп во сите модни изданија (ФОТО)

Првата дама на САД, Меланија Трамп блескаше за време на вчерашната инаугурација на 45. Претседател на САД, Доналд Трамп. Таа беше облечена во креација на познатиот моден дизајнер Ралф Лорен. Меланија е с...

EUCERIN UREA Repair PLUS Производи за нега на сува кожа

Една од почестите причини за посета на дерматовенеролог е сувата кожа. Бројни надворешни и внатрешни фактори доведуваат до намалена количина на вода и маснотии на површината на кожата, при што се нарушува нејзи...

Направи сама: Фризура со цвет од плетенки

Оваа интересна фризура изгледа многу симпатично, а можете да ја направите за само 5 минути.Откако ќе ги поминете првите основни чекори, од двете страни на лицето земете по еден прамен, сплетете ги во плетенки и...