ecn_13202_atopicontrol_1_1_mother_child_bv

EUCERIN UREA Repair PLUS Производи за нега на сува кожа

Една од почестите причини за посета на дерматовенеролог е сувата кожа. Бројни надворешни и внатрешни фактори доведуваат до намалена количина на вода и маснотии на површината на кожата, при што се нарушува нејзи...
1-napravete-frizura-so-cvet-od-pletenki-www-kafepauza-mk_

Направи сама: Фризура со цвет од плетенки

Оваа интересна фризура изгледа многу симпатично, а можете да ја направите за само 5 минути.Откако ќе ги поминете првите основни чекори, од двете страни на лицето земете по еден прамен, сплетете ги во плетенки и...
day-care_in-use-women-1

Eucerin® DermoPURIFYER дава одлични решенија за правилно чистење и нега на кожа со акни

Акните се едeн од најчестите проблеми на кожата кои се јавуваат кај 80% од адолесцентите, најчесто на возраст од 12 до 30 години. Првите промени се јавуваат во пубертетот, се манифестираат како црни или бели ко...
ramna-kosa-e1360672046544

Кажете му збогум на првутот со магичната маска од природни состојки

Првутот е појава поради која што на многумина им опаѓа самодовербата. Ако имате ваков проблем, тогаш знаете колку е тешко да се реши истиот.   Секакви шампони, маски и тоници, сето тоа е само рек...
shminka-trepki

7 совети за поубави трепки

Трепките им даваат позаводлив изглед на очите, особено кога се густи и долги. Но, не сите жени се надарени со убави трепки.   За да ги заштитите трепките потребно е да следите неколку совети: ...
pranje-kose-greske

Дали и вие ги правите овие грешки при миењето на косата?

За убава, здрава и сјајна коса освен негата, подеднакво важно е и како ја миете. Верувале или не, голем дел од жените неправилно ја мијат косата и со самото тоа ја оштетуваат, без да бидат свесни.  ...
Great-Face-and-Body-90_grid_6

Природни начини за блескава кожа на лицето ова лето

Наместо да го оптеретувате лицето со пудра, пробувајќи да ги сокриете недостатоците, одвојте малку време и посветете се на повеќе негување на својата кожа.   Сокот од портокал го освежува лицето ...
Style: "styleon.com"

3 совршени деловни комбинации за летните денови

Секогаш звучела возбудлива идејата за облеката наменета за во канцеларијa, проткаена низ блејзери, тесни здолништа, кошули и слични парчиња со строг крој. Но ентузијазмот за деловни комбинации на облека исчезну...