braun-i-shumaher-615x358

И Рос Браун со свој коментар за состојбата на Шумахер: Михаел покажува охрабрувачки знаци

  Лука ди Монтеѕемоло, Берни Еклстон, Фелипе Маса и кој сè не што бил вклучен во формула 1 ја прокоментира состојбата во која се наоѓа седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер. Зимава ќе навршат три...
oklahoma-615x400

Дурант ја „уништи“ Оклахома, доминација и на Леброн

Голден стејт синоќа во „Оракл арена“ без проблеми ја совлада Оклахома со 122-96, а прво име на натпреварот беше Кевин Дурант со 39 постигнати поени. Вориорси потполно ги „размонтираа“ гостите во втората ...
pep-i-ture-615x400

Јаја Туре со извинување до Гвардиола и до Манчестер сити

Јаја Туре конечно му се извини на Манчестер сити за навредите кои неговиот агент ги упати кон клубот и предводникот на истиот, Пеп Гвардиола. Шпанскиот стратег на клупата на „граѓаните“ го отстрани Туре од тимо...
liverpul-slavi-so-kutinjo-615x400

Ливерпул: Ако го сакате Кутињо, подгответе 75 милиони евра!

  Фудбалерот на Ливерпул, Фелипе Кутињо веќе подолго време се наоѓа на „радарот“ на многу европски клубови, а Барселона и ПСЖ се тимовите кои сериозни размислуваат за негов ангажман. Раководствот...
riberi-pred-klupa-615x400

Рибери се враќа за дуелот со Хонфехајм?

  Фудбалерот на Баерн Минхен, Франк Рибери се врати на тренинзите на бундеслигашот и наскоро се очекува тој да биде во комбинација за наредните натпревари. Инфомациите од Германија говорат дека Р...
navivaci-615x400

Жестоки судири на навивачите на Австрија и Рома во Виена

Рома синоќа славеше со 2-4 во Лигата на Европа против Австрија во Виена. Триумфот на Рома го одбележаа двата погодоци на Един Џеко, но и нередите пред стадионот во кои учествуваа домашните и гостинските ...
spanci-sostav-615x400

Лопетеги ја чека Македонија со ’фуриозен’ тим: Коста, Силва, Бускетс, Мата, Нолито…

  Шпанија ќе ја пречека Македонија со најсилниот состав што во моментов може да го одреди селекторот Хулен Лопетеги. Освен повредените Серхио Рамос, Андрес Иниеста, Жерар Пике и Жорди Алба, на списокот ...
alb-mkd-3-615x400

Албанија казнета со 50.000 франци за свирежите на македонската химна во Скадар

ФИФА ја изрече казната за Албанската фудбалска федерација за свирежите на македонската химна, употребата на пиротехнички материјали и транспарентите со политички пораки од страна на албанските навивачи за време...
fetel-po-trka-615x400

ФИА со истрага: Фетел го чека казна за пцовките на радио

Изминатиот викенд се возеше трката за Големата Награда на Мексико. На гридот речиси и да немаше промени во текот на целата трка долга 71 круг, но тоа што остана во центарот на вниманието беа последните неколку ...
dzimi-batler-ccikago-615x400

„Биковите“ го демолираа Бруклин

Чикаго булс направи коренити промени во ростерот во текот на летото, па токму затоа е големо изненадување што „биковите“ играат одлична кошарка уште од стартот на новата сезона. Тие синоќа го демолираа на гости...