Џовинко пред портите на Барселона

Менаџерот на италијанскиот фудбалер, Себастијан Џовинко, рекол дека Барселона покажува интерес за услугите на неговиот клиент. Андреа Д’Амико за „Marca“ изјавил дека првиот контакт помеѓу двете страни би...

Откажан мечот Белгија-Шпанија

  Пријателскиот натпревар помеѓу репрезентациите на Белгија и Шпанија, кој требаше да се одигра во вторник е откажан поради закана од терористички напади. Информацијата дека мечот помеѓу првата р...

Наумче Мојсовски се сели во Букурешт

  Македоснскиот ракометаен репрезентативец, Наумче Мојсовски (35), кариерата ќе ја продолжи во романскиот тим ЦСМ Букурешт, каде тренер ќе му биде поранешниот селектор Звонко Шундовски. Средниот ...

Волтерс ја однесе Ирска на ЕП

Репрезентацијата на Република Ирска се пласира на Европското првенство, откако во возвратниот меч од баражот ја совлада Босна и Херцеговина со 2:0. Првиот натпревар пред три дена кој се одигра во Зеница забрши ...

УЕФА: Европското првенство ќе се одржи во Франција

  Европскиот фудбалски сојуз (УЕФА) во понеделникот потврди дека Европското првенство следната година ќе се одржи во Франција, како што беше претходно одредено, и покрај терористичките напади во Париз в...