Пет медали на кик боксерите за крај на 2015 година

Кик боксинг федерацијата на Македонија  со успешниот настап на Eвропскиот куп „Хрватска опен 2015“, кој се одржа во неделата во Загреб, ги заврши своите активности за оваа година. На Европскиот куп кик б...

По Брумен и Тоскиќ, и Горбок најави разделба со Вардар

Левиот бек Сергеј Горбок по завршувањето на оваа натпреварувачка сезона ќе замине од Вардар, откако со клубот договорил предвремен раскин на договорот, објави ракометниот клуб Вардар на својата интернет страниц...

Обрван го објави поширокиот список за ЕП во Полска

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Ивица Обрван, објави список од 28 ракометари кои ќе бидат во конкуренција за настап на Европското првенство во Полска. На списокот на селекторот фи...

Убиен репрезентативец на Хондурас

Фудбалскиот репрезентативец на Хондурас, Арнолд Пералта, е застрелан од заседа пред еден трговски центар. Во Пералта пукал маскиран напаѓач кој бил на моторцикл, несреќнот фудбалер починал на самото место. ...

Раководството на ФК Партизан поднесе оставка

Комплетното раководство на фудбалскиот клуб Партизан, по шокантната елиминација од Лига Европа, решило да поднесе оставки на своите функции, неофицијално дознава Б92. Партизан, во четвртокот, загуби во Белград ...

НБА: Трипл дабл на Дурент

’Трипл дабл’ учинокот на Кевин Дурент и исклучувањето на Блејк Грифин ја одбележаа ноќта помеѓу четвртокот и петокот во НБА. Дурент против Атланта го забележа седмиот ’трипл дабл’ во кариерата (25 поени,...

Харден го сруши Вашингтон

Десет натпревари се одиграа во НБА, во ноќта помеѓу средата и четвртокот. Бостон во дербито на Истокот славеше над Чикаго (105:100), а Торонто му го нанесе петтиот пораз во сезоната на Сан Антонио. Минесота и Л...