dsc_0253

Децата од основните училишта ќе учат за важноста на нивните бубрези

На темата „Со здрави навики до здрави бубрези" децата од трето одделение од основните училишта од скопските општини Центар, Чаир и Аеродром почнувајќи од средината на месец октомври, па се до крајот на декември...
1-4-efektivni-nachini-da-go-namalite-masnoto-tkivo-na-racete-www-kafepauza-mk_

4 ефективни начини да го намалите масното ткиво во рацете

За да ја намалите својата тежина, потребен ви е посебен режим на исхрана и секако, треба редовно да вежбате. Но, најголем проблем на многумина се мастите во рацете, кои тешко се намалуваат, па некогаш слабеењет...
1-nekolku-prichini-zoshto-vinoto-go-podobruva-vasheto-zdravje-kafepauza-e1285202103668

Неколку причини зошто виното го подобрува вашето здравје

Листата на придобивки од виното е навистина голема, секако доколку се консумира во мали количини. Докторите препорачуваат да се пие по една чаша вино дневно, бидејќи преминувањето на оваа граница може да се одр...
thumbnail_f429edf089a15c5e2a70b4cd23280b626224510bac033a15757839a430a34f97

Хималајска сауна за младешки изглед

Негуваната кожа од далеку се препознава. Истражувањата покажаа дека користењето на хималајска сауна, дава исклучителни резултати во одржувањето на младешкиот изглед на кожата. Поточно, состојката која помага за...
Logo-Fit-One-1

Забавата со Fit One може да започне, нова сезона со нова програма!

Нова сезона, нов распоред и нова супер ФИТ програма! Fit One во сезоната 2016/2017 одржува часови на 8 локации користејќи простории во основни училишта во Скопје. Одберете ја програмата која најмн...
logo sistina

Најчесто поставувани прашања за ласерска корекција на диоптријата

Се повеќе луѓе се определуваат за оваа интервенција, меѓутоа се уште постои страв и беспотребен сомнеж дали и колку ласерска корекција на диоптријата  е успешна, трајна, дали е болна и скапа. logo sistina ...