pep-i-ture-615x400

Јаја Туре со извинување до Гвардиола и до Манчестер сити

Јаја Туре конечно му се извини на Манчестер сити за навредите кои неговиот агент ги упати кон клубот и предводникот на истиот, Пеп Гвардиола. Шпанскиот стратег на клупата на „граѓаните“ го отстрани Туре од тимо...
liverpul-slavi-so-kutinjo-615x400

Ливерпул: Ако го сакате Кутињо, подгответе 75 милиони евра!

  Фудбалерот на Ливерпул, Фелипе Кутињо веќе подолго време се наоѓа на „радарот“ на многу европски клубови, а Барселона и ПСЖ се тимовите кои сериозни размислуваат за негов ангажман. Раководствот...
riberi-pred-klupa-615x400

Рибери се враќа за дуелот со Хонфехајм?

  Фудбалерот на Баерн Минхен, Франк Рибери се врати на тренинзите на бундеслигашот и наскоро се очекува тој да биде во комбинација за наредните натпревари. Инфомациите од Германија говорат дека Р...
navivaci-615x400

Жестоки судири на навивачите на Австрија и Рома во Виена

Рома синоќа славеше со 2-4 во Лигата на Европа против Австрија во Виена. Триумфот на Рома го одбележаа двата погодоци на Един Џеко, но и нередите пред стадионот во кои учествуваа домашните и гостинските ...
spanci-sostav-615x400

Лопетеги ја чека Македонија со ’фуриозен’ тим: Коста, Силва, Бускетс, Мата, Нолито…

  Шпанија ќе ја пречека Македонија со најсилниот состав што во моментов може да го одреди селекторот Хулен Лопетеги. Освен повредените Серхио Рамос, Андрес Иниеста, Жерар Пике и Жорди Алба, на списокот ...
alb-mkd-3-615x400

Албанија казнета со 50.000 франци за свирежите на македонската химна во Скадар

ФИФА ја изрече казната за Албанската фудбалска федерација за свирежите на македонската химна, употребата на пиротехнички материјали и транспарентите со политички пораки од страна на албанските навивачи за време...
dobrinko-ilievski-2-615x400

Илиевски: Одигравме одличен турнир, заслужуваме место во елитната фаза

Македонската репрезентација до 17 години на квалификацискиот турнир кој се одигра во Италија со 2-1 славеше над Албанија на последниот натпревар и ги задржа шансите за влез во елитната квалификациска фаза з...
mesi-el-klasiko-615x400

„Ел Класико“ се прилагодува за сите пазари: Барса и Реал на мегдан во 16.15 ч.

Кога играат Барселона и Реал Мадрид, дуелот сака да го гледа целата планета. Токму затоа, раководството на Ла Лига потврди дека првото „Ел Класико“ оваа сезона ќе се игра во невообичаен термин за Европа, во...
fabregas-celsi-615x400

Фабрегас си оди од Челси веќе во јануари

Цеск Фабрегас го загуби трпението греејќи ја клупата на Челси, а управата на лондонскиот клуб е подготвена да го продаде овој фудбалер уште во јануарскиот преоден рок. Зелено светло за ваков трансфер дал и сами...
de-bur-inter-615x400

Официјално: Интер му врачи отказ на Де Бур

Калчолигашот Интер ја прекина соработката со холандскиот стручњак Франк де Бур после само 11 натпревари во италијанскиот шампионат. Гигантот од Милано е во катастрофална форма оваа сезона и се наоѓа на 12. пози...