Феноменално: Суарез смирува топка фрлена од 35 метри височина

Луис Суарез дефинитивно е фудбалски феномен. Доказ за тоа е и видеото од фантастичниот потег на голгетерот на Барселона, кој имаше несекојдневна средба со двајца фудбалски „фристајлери“. Предизвикот не беше ним...

Наполи го бара Игало како замена за Милик

Италијанскиот калчолигаш Наполи бара замена за полскиот напаѓач Аркадиуш Милик, кој заработи сериозна повреда на коленото и долго време ќе отсуствува од фудбалските терени. Тренерот Маурицио Сари сака да ја зас...

Роналдо: Негативните коментари се мотив за мене…

Португалскиот репрезентативец на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо се наоѓа во голгетерска криза и тоа наиде на многу крикити од навивачите на „кралевите“. Сепак, тој вели дека негативните коментари се мотив пове...

Вардар в недела против Победа во вечерен термин

Лидерот во домашниот шампионат, екипата на Вардар својот натпревар од 12. коло во Првата македонска фудбалска лига в недела на националната арена „Филип Втори“ ќе го игра во вечерен термин. Гостувањето, ...

Судот во Лозана ја намалува казната на Аријан Адеми!?

Клучниот ден за фудблската судбина на македонскиот репрезентативец Аријан Адеми. Денеска во Лозана, Арбитражниот суд за спорт, ќе решава по жалбата на Аријан Адеми против УЕФА, по изречената четиригодишна суспе...

Марко Рус го победи ракот, на пролет се враќа на терените!

Во мај оваа година, Марко Рус, капитенот на Ајнтрахт Франкфурт падна на рутински допинг тест. Понатамошните испитувања покажаа дека германскиот фудбалер боледува од рак на тестисите. Тој херојски ги одигра ...

Шалке до крајот на сезоната без Емболо?!

Бундеслигашот Шалке се соочува со сериозни проблеми, поради повредата која ја заработи напаѓачот Брел Емболо на натпреварот со Аугсбург. После извршените медицински прегледи, утврдено е дека Емболо има с...

Ганиу: Да освоиш бод против Вардар е голем успех…

Актуелниот шампион Вардар не успеа да го скрши опторот на Шкупи во рамките на 10. коло во Првата македонска фудбалска лига, играјќи без голови на дуелот во Чаир попладнево, дополнително комплицирајќи си ја ситу...

ПСЖ подготвува 222 милиони евра за Нејмар и годишна плата од 42 милиони евра!

Францускиот првак Пари Сен Жермен е подготвен да издвои неверојатни 222 милиони евра за трансфер на напаѓачот на Барселона, Нејмар, тврдат медиумите од Париз. Тимот на Унаи Емери во изминаите преодни рок...

Фудбалската Асоцијација на Англија повторно на удар на јавноста

Фудбалската Асоцијација на Англија повторно се најде на удар на јавноста откако беше обелоденето дека големото дерби меѓу Ливерпул и Манчестер јунајтед ќе го води Ентони Тејлор. Судиските квалитети н...