Лоша вест за Несторовски и Трајковски: Палермо е пред банкрот!

Македонските репрезентативци Александар Трајковски и Илија Несторовски имаат причина за загриженост откако беше обелоденето дека нивниот тим Палермо се соочува со сериозни финансиски проблеми. Ова го потврди и ...

Серхио Рамос ќе паузира шест седмици

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, ќе паузира околу шест седмици од фудбалските терени, откако заработи повреда за време на репрезентативните настапи во селекцијата на Шпанија. Тој се повреди на гостувањет...

Репрезентативците очекуваат специјално засилување за Италија и Израел – од трибините!

Македонската фудбалска репрезентација на 6. и 9. октомври ја очекуваат нови квалификациски натпревари за пласман на СП 2018 во Русија. Овој пат со Израел и со Италија на националната арена „Филип Втори“ во Скоп...

Јувентус го носи Витсел во јануари, понуда и за Даниел Стариџ

Јувентус не успеа да го доведе Аксел Витсел во своите редови во текот на летниот преоден рок, но челниците на „старата дама“ се убедени дека овој трансфер ќе биде комплетиран на самиот почеток од јануари. Актуе...

Инфантино: ФИФА размислува за мундијал со 48 репрезентации

Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино, има идеја за уште поголем број на учесници на Светските првенства во фудбал. Во текот на изборната кампања тој истакна дека ќе се залага за зголемување на 40 земји учеснич...

Астон Вила го отпушти тренерот Ди Матео

Само десет освоени бодови за 11 одиграни кола во досегашниот тек на сезоната во англискиот Чемпионшип значи големо разочарување на раководството на Астон Вила во тренерот Роберто ди Матео. Деветнаесеттото место...

Хрватите во проблем, повреден е и Ракитиќ

Селекторот на фудбалската репрезентација на Хрватска, Анте Чачиќ, се соочува со големи проблеми во пресрет на квалификациските натпревари со Косово и со Финска. Тој ќе ги нема на располагање двајцата најдобри ф...

Ригоберт Сонг падна во кома

Некогашниот фудбалер на Ливерпул и на Вест Хем, а сега селектор на Чад, Ригоберт Сонг, доживеа мозочен удар и префрлен е во болница во Камерун. Тамошните медиуми пренесуваат дека Сонг се наоѓа во кома и ...

Милевски: Против Шкотска ќе играме на највисоко ниво!

Селекторот на македонската репрезентација за фудбалери до 21 година, Боби Милевски, е убеден дека неговите избраници ќе одговорат на предизвикот на клучниот натпревар од квалификациите за ЕП 2017, на кој „црвен...

Големиот Сем во корупциски скандал

Селекторот на Англија, Сем Алардајс беше вмешан во корупциски скандал, откако новинари-соработници на британскиот весник „Дејли Телеграф“ решиле да го откријат вистинското лице на селекторот на „Гордиот Албион“...