Свонси му даде отказ на менаџерот

Управата на премиерлигашот Свонси Сити му врачи во средата отказ на менаџерот Гари Монк по серијата лоши резултати. Екипата од Велс во последните 11 кола оствари само една победа и се наоѓа на 15 место в...

Ван Гал ги обвини судиите за елиминацијата од ЛШ

Менаџерот на Манчестер Јунајтед Луј ван Гал ги обвини судиите за елиминацијата на неговиот тим од Лигата на шампионите. Јунајтед, во вторникот, загуби од Волфсбург со 3:2, го освои третото место во Б групата и ...

Азар, Матиќ, Коста, Оскар ги бројат последните денови во Челзи?

  Неколкумина играчи би можеле да си заминат од Челзи во јануарскиот преоден рок, пренесуваат англиските медиуми. Катастрофалните изданија од почетокот на сезоната, поради кои Челзи се наоѓа на 16-то м...

Џовинко пред портите на Барселона

Менаџерот на италијанскиот фудбалер, Себастијан Џовинко, рекол дека Барселона покажува интерес за услугите на неговиот клиент. Андреа Д’Амико за „Marca“ изјавил дека првиот контакт помеѓу двете страни би...

Откажан мечот Белгија-Шпанија

  Пријателскиот натпревар помеѓу репрезентациите на Белгија и Шпанија, кој требаше да се одигра во вторник е откажан поради закана од терористички напади. Информацијата дека мечот помеѓу првата р...

Волтерс ја однесе Ирска на ЕП

Репрезентацијата на Република Ирска се пласира на Европското првенство, откако во возвратниот меч од баражот ја совлада Босна и Херцеговина со 2:0. Првиот натпревар пред три дена кој се одигра во Зеница забрши ...

УЕФА: Европското првенство ќе се одржи во Франција

  Европскиот фудбалски сојуз (УЕФА) во понеделникот потврди дека Европското првенство следната година ќе се одржи во Франција, како што беше претходно одредено, и покрај терористичките напади во Париз в...