Ван Гал: Нема да поднесам оставка

Менаџерот на Манчестер Јунајтед по натпреварот со Челзи за англиските медиуми изјавил дека нема да поднесе оставка на функцијата. Манчестер Јунајтед и Челзи, во рамките на 19.коло во Премиерлигата, одигр...

Без победник на „Олд Трафорд“, Арсенал нов лидер

Манчестер Јунајтед и Челзи одиграа 0:0, во дерби натпреварот од 19.коло во Премиерлигата. Арсенал го совлада Борнмут и барем на 24 часа се искачи на лидерската позиција, додека во борбата за првото место се вкл...

Видиќ од Интер во Милан?

Поранешниот српски репрезентативец Немања Видиќ, во јануари ќе го напушти Интер, а како негова следна дестинација италијанските медиуми го посменува градскиот ривал на ’нероазурите’, Милан. Coriere Della...

Клоп повикува на зимски одмор во Премиер лигата

Тренерот на Ливерпул Јирген Клоп смета дека нон-стоп играњето во Премиер лигата, па и за време на божикните и новогодишните празници, ги намалува шансите на англиската репрезентација да оствари добар резултат н...

Ван Гал напушти прес конференција изнервиран од прашањата на новинарите

Тренерот на фудбалерите на Манчестер Јунајтед Луи ван Гал, во среда ја напушти прес конференцијата во пресрет на мечот со Стоук, изнервиран од прашањата на новинарите во врска со неговата иднина на клупата на „...

Убиен репрезентативец на Хондурас

Фудбалскиот репрезентативец на Хондурас, Арнолд Пералта, е застрелан од заседа пред еден трговски центар. Во Пералта пукал маскиран напаѓач кој бил на моторцикл, несреќнот фудбалер починал на самото место. ...

Раководството на ФК Партизан поднесе оставка

Комплетното раководство на фудбалскиот клуб Партизан, по шокантната елиминација од Лига Европа, решило да поднесе оставки на своите функции, неофицијално дознава Б92. Партизан, во четвртокот, загуби во Белград ...