Свонси му даде отказ на менаџерот

Управата на премиерлигашот Свонси Сити му врачи во средата отказ на менаџерот Гари Монк по серијата лоши резултати. Екипата од Велс во последните 11 кола оствари само една победа и се наоѓа на 15 место в...

Ферари јавно се дистанцира од инженерот на Мерцедес

Екипата на Ферари, со соопштение се дистанцираше од инженерот на Мерцедес Бенџамин Хојл, кој тимот го товари дека украл доверливи податоци. Исто така Ферари негира дека се договорил со Хојл, тој на почетокот на...

Фјури остана без титулата во IBF верзијата

Тајсон Фјури, новиот светски првак во бокс, остана без титулата во верзијата на IBF. На Британецот од оваа асоцијација му ја одзедоа титулата бидејќи одбил да се бори против предизвикувачот Вјачеслав Глазаков. ...

НБА: Ниту Индијана не го сопре шампионот

Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс повторно го подобрија сопствениот рекорд за најдобар старт во сезоната, а воедно го соборија рекордот на Њујорк од 1969 година со 13 победи на гостински терен од стартот на п...

Ван Гал ги обвини судиите за елиминацијата од ЛШ

Менаџерот на Манчестер Јунајтед Луј ван Гал ги обвини судиите за елиминацијата на неговиот тим од Лигата на шампионите. Јунајтед, во вторникот, загуби од Волфсбург со 3:2, го освои третото место во Б групата и ...

НБА: Ноќ на Кари, Метјуз и Вестбрук

Стеф Кари и Голден Стејт стигнаа до 22-та победа од стартот на сезоната во НБА лигата. Кари против Бруклин постигна 28 поени, а Вориорс славеа со 114:98. Покрај Кари, индивидуално мечевите кои се одиграа во ноќ...

Лазаров го предводи тимот на колото

Кире Лазаров го предводи тимот на колото во ракометната Лига на шампиони. Македонскиот репрезентативец во поразот на Барселона од Кјелце (31:33) постигна 12 голови.   Лазаров, против полскиот шам...

Азар, Матиќ, Коста, Оскар ги бројат последните денови во Челзи?

  Неколкумина играчи би можеле да си заминат од Челзи во јануарскиот преоден рок, пренесуваат англиските медиуми. Катастрофалните изданија од почетокот на сезоната, поради кои Челзи се наоѓа на 16-то м...