Илиевски: Одигравме одличен турнир, заслужуваме место во елитната фаза

Македонската репрезентација до 17 години на квалификацискиот турнир кој се одигра во Италија со 2-1 славеше над Албанија на последниот натпревар и ги задржа шансите за влез во елитната квалификациска фаза з...

„Ел Класико“ се прилагодува за сите пазари: Барса и Реал на мегдан во 16.15 ч.

Кога играат Барселона и Реал Мадрид, дуелот сака да го гледа целата планета. Токму затоа, раководството на Ла Лига потврди дека првото „Ел Класико“ оваа сезона ќе се игра во невообичаен термин за Европа, во...

Фабрегас си оди од Челси веќе во јануари

Цеск Фабрегас го загуби трпението греејќи ја клупата на Челси, а управата на лондонскиот клуб е подготвена да го продаде овој фудбалер уште во јануарскиот преоден рок. Зелено светло за ваков трансфер дал и сами...

Официјално: Интер му врачи отказ на Де Бур

Калчолигашот Интер ја прекина соработката со холандскиот стручњак Франк де Бур после само 11 натпревари во италијанскиот шампионат. Гигантот од Милано е во катастрофална форма оваа сезона и се наоѓа на 12. пози...

Феноменално: Суарез смирува топка фрлена од 35 метри височина

Луис Суарез дефинитивно е фудбалски феномен. Доказ за тоа е и видеото од фантастичниот потег на голгетерот на Барселона, кој имаше несекојдневна средба со двајца фудбалски „фристајлери“. Предизвикот не беше ним...

Почнува одбојкарското првенство: Шутова ја брани историската титула против Борец

Следниот викенд започнува 25. државно првенство во одбојка. Екипата на Шутова, која минатата година за првпат во историјата на своето 20-годишно постоење освои двојна круна, ќе започне да ја брани шампионската ...

Сан Антонио реди победи, Вејд не дозволи изненадување во Чикаго

Сан Антонио и на второто незгодно гостување стигна до победа, откако по Голден стејт, „спарси“ синоќа славеа и во Сакраменто со 94-102. По израмнетото прво полувреме, пресуди одличната одбрана на Сан Антонио во...

Наполи го бара Игало како замена за Милик

Италијанскиот калчолигаш Наполи бара замена за полскиот напаѓач Аркадиуш Милик, кој заработи сериозна повреда на коленото и долго време ќе отсуствува од фудбалските терени. Тренерот Маурицио Сари сака да ја зас...

Роналдо: Негативните коментари се мотив за мене…

Португалскиот репрезентативец на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо се наоѓа во голгетерска криза и тоа наиде на многу крикити од навивачите на „кралевите“. Сепак, тој вели дека негативните коментари се мотив пове...

Вардар в недела против Победа во вечерен термин

Лидерот во домашниот шампионат, екипата на Вардар својот натпревар од 12. коло во Првата македонска фудбалска лига в недела на националната арена „Филип Втори“ ќе го игра во вечерен термин. Гостувањето, ...