Домашна маска за побрз раст на ноктите

Кршливите нокти се најчестата и најмачна појава која ве спречува да ја одржите должината.

nokti_rast_maska

Наместо да се одлучите за лакови и препарати кои ветуваат добри резултати, но сепак мала е веројатноста дека реално ќе ги добиете, подгответе си домашна маска.

За околу 2 недели по користењето ќе ги забележите првите резултати.

Потребно ви е:

Свежо исцеден сок од портокал
Свежо насечкан лук
Маслиново масло

Земете поголем сад во кој ќе го измешате сокот од портокал и лукот. Во оваа мешавина држете ги ноктите 10 минути. Потоа, префрлете ги ноктите во садот со маслиново масло.

Постапката повторувајте ја секој ден во рок од 2 недели.