Индиски хороскоп за 2016 година

Каква ќе ви биде 2016-та година и што ќе ви донесе? Прашање кое речиси секој си го постави уште на самиот почеток на годината.

horoscope

Одговорите на овие прашања можете најлесно да ги откриете преку годишниот хороскоп, но и индискиот има интересни предвидувања.

Меша (Овен)

Родените во овој знак годинава ќе уживаат во хармоничен семеен живот. Можни се кратки разделби од блиски членови на семејството. И помладите и постарите членови ќе бараат ваша поддршка во текот на цела 2016-та. Што се однесува до работата, првата половина од годината среќата ќе ви биде наклонета. Иста ситуација ве очекува и на поле образование, каде во декември може да очекувате позитивна завршница. Вашиот знак низ цела година ќе го следи среќа и љубов. Кога се работи за здравје, можни се проблеми со анксиозност. Се препорачува умерена исхрана и вежбање.

Вришаба (Бик)

Семејната идила може да ви биде нарушена заради негативните односи со поединци во семејството, а причина може да биде вашиот егоизам. Очекувајте позитивни промени на работното место и добри односи со надредените. Секако, тоа позитивно ќе се одрази и на финансиите. Може да бидете соочени со ненадејни давачки заради лоша здравствена ситуација на некој близок. Успехот нема да ве одмине и на поле образование, посебно ако студирате во странство. Сатурн може да предизвика мали љубовни проблеми, но после 6-от месец се ќе биде во ваша корист. Внимавајте ако имате срцеви заболувања и повеќе пазете го здравјето додека патувате.

Митуна (Близнаци)

Премногу работни обврски ќе ви го одземат времето за семејни дружења. Сепак, не треба да ја игнорирате енергијата која семејството ви ја нуди. Новата година ќе ви донесе и подобри односи со колегите. На работен план единствено проблематична може да биде средината од годината. Не се плашете да побарате совет од постари и поискусни колеги. Добрата позиција на Јупитер ќе ви донесе позитивни постигнувања во образованието. Оние кои влегоа сами во 2016-та, може да очекуваат голема љубов. Зафатените пак, може да доживеат краткотраен раскин на врската. Што се однесува до здравјето, ќе ве мачат стомачни проблеми.

Катака (Рак)

Иако односите со поединечни членови на семејството ќе бидат затегнати, општата ситуација ќе биде подобра од претходната година. Јупитер ќе ви донесе позитивни деловни случувања, а на поле финансии ќе мора да донесете важни одлуки затоа што ви претстојат големи вложувања. Внимателно со одлуките. 2016-та исто така ќе биде одбележана од романтични и љубовни случувања кои ќе ве следат до самиот крај на годината. Со здравствени проблеми ќе се соочат само хронично болните.

Симха (Лав)

На почетокот на годината ве очекува супер атмосфера во семејството. Љубезноста и разбирањето спречуваат таа атмосфера да се наруши, па затоа покажувајте ги почесто. На работното место можно е да доживеете одредени разочарувања. Не реагирајте импулсивно, на крајот ќе ви се исплати посветеноста. Ова е добра година на финансиски план затоа што ќе успеете да заштедите солидна сума на пари. Исто така ќе бидете поотворени за љубов. Најважно е да се слушате себеси и својата интуиција. Обрнете внимание на исхраната, можни се проблеми со стомакот и екстремитетите.

Канја (Девица)

Ќе бидете загрижени заради неповолната ситуација во семејството. Важно е само да не реагирате импулсивно, затоа што средината на годината ќе ви донесе позитивна промена. На почетокот на 2016-та ќе се соочите со недоразбирања со колегите, а тоа ќе трае до јуни, кога работите ќе тргнат на позитивно. Склоноста на екстраваганција може да ви донесе финансиски загуби. Самодовербата нека ви биде сојузник на секое поле. Ако сте во врска, ве очекува хармонија и разбирање, а ако сте сами ова е добра година за нов љубовен почеток. Заради неочекувани здравствени проблеми мора да го промените темпото на живот и исхраната.

Тула (Вага)

Годинава ќе уживате во добри семејни односи. Ќе имате прилика да се подобрите и професионално. Ако пак сакате да ја промените професијата или работното место, 2016-та е добро време за тоа. Ве очекуваат доста патувања. Ослободете од долговите кои ве мачат долго време. Идиличната љубовна ситуација може само да биде променета од здравствени проблеми. Друго ништо нема да ви ја попречи љубовната идила. Неповолните здравствени прилики можете да ги спречите само со редовни контроли и здрава исхрана.

Вришчика (Скорпија)

Семејните односи може да бидат влошени само ако се соочите со проблеми со пари. Ве советуваме да не скршнувате со погледот и да се задржите до важните работи. Во работата избегнувајте ги крупните планови и целите остварувајте ги чекор по чекор. Сите финансиски проблеми ќе можете да ги решите во првите 6 месеци од годината, кога ситуацијата ви е најповолна. Втората половина од годината пак, ќе ви донесе крај на љубовните проблеми, предизвикани од ситни недоразбирања. Претераната загриженост која ја криете од другите може да предизвика анксиозност. Бидете посебно внимателни ако патите од хронични болести.

Дануш (Стрелец)

Во семејството оваа година ќе пронајдете инспирација за многу работи, како и огромна поддршка. Можете да очекувате негово проширување. И додека патувањата ќе ви се нудат на секој чекор, бидете внимателни кога правите големи работни одлуки и промени. Ова е добра година за финансиски напредок и работите кои досега ви беа недостапни. Искористете ги сите шанси да се зближите со партнерот, вклучувајќи ги и романтичните патувања. Љубовната идила може да ја запоставите кон средината на годината заради други интереси. Бидете внимателни околу тоа. Ви се препорачува поздрава исхрана и физичка активност.

Макара (Јарец)

Избегнувајте ги кавгите со блиските во семејството. Средината на годината ќе ви донесе позитивни промени на ова поле. Првата половина од годината нема да ви донесе среќа во работата, но затоа втората ќе ви донесе многу шанси за да ги поправите штетите и грешките. Може да ве мачат неочекувани трошоци и долгови, па затоа бидете претпазливи со финансиските одлуки. Добрите односи со авторитетите и колегите ќе ви донесат само успеси. Средината на годината исто така ќе ви донесе крај на љубовните маки. Ќе ве дочекаат страсни средби и романтични гестови. Стресот може да предизвика замор, па дури и да се јават стомачни проблеми. Бидете внимателни со здравјето.

Кумбха (Водолија)

Оваа година ќе ве дочека само среќа и задоволство во семејството, како и многу можности да патувате со блиските. Големите промени на работното место ќе ви ги зајакнат самодовербата и креативноста. Ќе се подобри и финансиската ситуација, па затоа не се плашете. Оние кои се занимаваат со истражувања исто така ги очекуваат успеси. Што се однесува до љубовта, оваа година е поволна за самците кои се во потрага по сродната душа. Љубовната среќа ќе ги следи и оние кои се во стабилни и долги врски. Доброто здравје може да ви биде нарушено само од стрес.

Мина (Риби)

Среќата во семејството може да биде нарушена само од вашата загриженост и негативните прогнози, од кои треба да се ослободите пред средината на годината. Ако сакате да започнете нова работа или да го промените работното место, ова е поволна година. Во 2016-та ќе имате стабилни финансиски приходи. Почетокот на годината може да ви донесе само љубовни проблеми, кои ако останете смирени, ќе ги решите за многу кратко време. Преголемите работни обврски може негативно да се одразат на вашето здравје. Обрнете поголемо внимание на исхраната и нејзиното варење.