Рак

[cbtabs][cbtab title=”Дневен “]

rak

Љубовта и страста се на врвот од вашите желби денес. Работата лесно ќе ви оди, па така лесно ќе се справите со состаноците кои ви се закажани за денес. Ако е можно вечерните часови поминете ги покрај партнерот, со чаша добро вино и нормално романтика, тоа ќе ве разнежни и ќе ви ја врати позитивната енергија.

[/cbtab][cbtab title=”Месечен “]

rak

Ноември 2015

Работа – Ноември ќе биде одличен месец за поттикнување на вашата креативност кога станува збор за кариерата. Ќе имате одлична можност да ја покажете вашата харизма и способност на работното место. Марс ќе биде во во вашиот знак, со што тимската работа и константниот успех се загарантирани.

Љубов –  Подгответе се, следи месец полн со страсти! Сатурн, Сонцето, Венера и Меркур ќе бидат во вашата  куќа на љубовта, па немојте да се изненадите доколку во љубовта сѐ ви оди онака како што сте замислиле. Ве очекуваат неколку состаноци со некоја личност која полека ќе стане секојдневие во вашиот живот.

Здравје – Ќе зрачите со енергија и ќе бидете во добра форма. Шетањето и вежбањето ќе бидат вашите најдобри пријатели. И секако сексот! Сите овие активности ќе ви потрошат доста енергија и ќе ви помогнат да го отстраните стресот.

[/cbtab][cbtab title=”Годишен “]

rak

2015

Работа: На професионално поле, прцвиот дел од септември ќе ви биде креатвен, релаксирачки и може да ви донесе нови успеси. Додека пак, вториот месец може да ви биде активен и зафатен, обврските ќе ви се натрупуваат една по друга. Ќе имате можност за многу деловни патувања, но и за состаноци. Финансиски, ѕвездите ќе бидат на ваша страна.

Љубов: Сѐ се сведува на комуникацијата. Комуникацијата помеѓу вас и вашиот партнер ќе биде на одлично ниво, ќе разменувате сѐ повеќе мислењеа, ќе споделувате идеи. Оние кои не се во врска, периодов ќе имаат многу понуди за романтични состаноци. Иако првиот дел од месецот ќе биде постраствен од вториот, во глобала ова ќе биде месец на еротика и сензуалност. Па, можеби токму овој месец ќе ја запознаете вашата сродна душа.

Здравје: Во текот на целиот месец ќе чувствувате прилив на енергија, а тоа е добро за вашето расположение. Ви се препорачува повеќе вежбање и трчање, со цел да ги избегнете здравствените проблеми.

[/cbtab][cbtab title=”Карактеристики”]

rak

ЈАС ЧУВСТВУВАМ… мотото на припадниците на овој знак, под влијание на Месечината.

Она што најдобро ги опишува е емотивноста, нагласената интуиција, приврзаноста со семејството и променливоста во расположението. Имаат многу комплициран карактер, големи домаќини се, душевно се богати , уметнички се настроени. Големи работници се, но не се претерано амбициозни, со голема енергија би ја завршиле секоја работа која им е дадена. Домот и семејството им се најважни и се би направиле за нивното добро.

Во љубовте се сензибилни, вистински романтичари, бескрајно се заљубуваат и кога ќе си ја најдат другата половина на нивниот живот, тие до срж ќе и бидат верни и посветени. Иако тоа не го покажуваат на прв поглед , тие се доста љубоморни и посесивни и од своите „клешти“ не пуштаат така лесно. Потребен им е силен партнер, на кој лесно ќе ги препуштат сите одлуки во заедничкиот живот.

Од работа најмногу им прилега пишување на романи или поезија(поради огромното количество на чувства кои што ги носат со себе), во врска со историјата, археологија или антиквитети, можат да бидат одлични готвачи, а и во трговијата се добри.

Имаат чувствителен стомак, гради, бели дробови  и проблеми со уринирањето.

[/cbtab][/cbtabs]