Антонио Бандерас ќе се појави во биографски филм за Версаче

Данскиот режисер Биле Аугуст најави снимање на филм за италијанскиот моден креатор Џани Версаче, во кој ќе глуми шпанскиот актер Антонио Бандерас.

banderas

Аугуст на филмскиот фестивал во Капри најави дека филмот за Версаче ќе почне да го снима на пролет.

„Во филмот ќе ја претставиме интимата на Версаче и ќе прикажеме некои негови помалку познати страни“, рече данскиот режисер.

Извор: Макфакс