Дневен хороскоп – 19.07.2016

Овен Не сте во можност на адекватен начин да одговорите на деловните барања кои се очекуваат од вас. Солидна финансиска ситуација. На љубовен план се е како што сте планирале. Покажете ги своите чувства....

Дневен хороскоп – 18.07.2016

Овен  Станувате многу неосетливи, заинтересирани сте само за спроведување на ред и дисциплина. Во односот со партнерот потребна е апсолутна слобода. Партнерот нема да го подржи тоа. Здравствената ситуаци...

Дневен хороскоп (12.07.2016)

Овен (21.03 – 20.04) Избегнувајте конфронтации со личности што нешто ви значат. Обидете се да бидете посмирени и подобро да размислувате пред да направите нешто за што подоцна ќе се каете. Постои можност...

Дневен хороскоп (11.07.2016)

Овен (21.03 – 20.04) Денот е погоден за идни планови. Можно е реновирање на домот. Мислете на тоа како ќе го поминете одморот. Бидете внимателни ако патувате. Бик (21.04 – 21.05) Денешниот ден е ид...

Дневен хороскоп (08.07.2016)

Овен (21.03 – 20.04) Денот е половен за планирање на активностите, патувања, нови средби. Новите познанства се корисни. Бидете одговорни и позитиво настроени. Вашете добро расположение се префла и на другите...

Дневен хороскоп (07.07.2016)

Овен (21.03 – 20.04) Викендот ќе ја менувате тактиката. Победник ќе биде оној што ќе успее да искомбинира различни активности за краток период. Ве очекуваат проблеми со здравјето Бик (21.04 – 21.05) ...

Дневен хороскоп (05.07.2016)

Овен (21.03 – 20.04) Внимавајте на што ја трошите енергијата, обидете се да балансирате меѓу времето за работа и енергија. Среќата ви се насмевнува, искористете ги сите можности кои ви се укажуваат на пр...

Дневен хороскоп (04.07.2016)

Овен (21.03 – 20.04) Доколку се занимавате со приватен бизнис мора да бидете спремни на поголем финансиски предизвик, кој ќе ви се исплати во скоро време. Оние кои се во врска нема да бидат осамени и ќе ...

Дневен хороскоп (01.07.2016)

Овен (21.03 – 20.04) Вложете во нешто што во овој момент ќе ви се исплати. За своите идеи ќе добиете поддршка од членовите на семејството, што пријатно ќе ве изненади, бидејќи на таква реакција не сметав...

Дневен хороскоп (30.06.2016)

Овен (21.03 – 20.04) Денес поголемиот дел од Овните се доста нервозни и подготвени да водат жестоки вербални расправии со секого. Но, тоа не е начин за да се чувствувате ослободено од проблемите. Обидете се ...