Почина легендарниот Леми од Моторхед

Иан Фрасер ’Леми’ Килмистер, англиски рок музичар, најпознат како пејач, басист и текстописец на хеви метал бендот Моторхед, почина на 70-годишна возраст. Тажната вест ја објави бендот на својата Facebook стран...