Продолжува акцијата за бесплатно приклучување на парно до крајот на месецов

Скопје, 3 октомври, 2016 - 17:05 (META)  Компанијата за снабдување со топлинска енергија „Балкан eнерџи груп“ ја продолжи акцијата за бесплатно приклучување до крајот на месецов. Освен за домаќинствата, а...

Грејната сезона може да почне порано од 15 октомври

Скопје, 29 септември, 2016 - 14:24 (META)  Дистрибуција на топлина „Балкан енерџи“ од 1 октомври ќе почне со секојдневни ладни проби на системот за топлинска енергија, а целта е да се подготви и да се провер...

„Гардијан“: Во Македонија се прават скапи брендирани чевли за минимални плати

Скопје, 23 август, 2016 - 11:06 (META)  „Работници во Албанија и во Македонија земаат толку ниски плати што не можат да ги прехранат своите семејства, а јазот меѓу законски загарантираната минимална плата и ...

НЛБ банка ги зголеми каматните стапки за кредитните картички

Скопје, 19 август, 2016 - 13:52 (META)  НЛБ банка ги зголеми каматните стапки за кредитните картички од 11,25 проценти на 12 проценти за постојните и новите клиенти. „Ве информираме дека НЛБ Банка АД Скоп...

Стопанска комора ќе им ја олеснува работата на компаниите со подготовка на нова услуга

Скопје, 15 август, 2016 - 10:28 (META)  Стопанската комора на Македонија подготвува нова услуга која ќе им биде на располагање на компаниите, со цел олеснување на работењето при подготовка и апликација на до...

Уште еден љубилеј за Макпрогрес Виница – 20 години од производите на Сончева Долина

20 години речиси и да не поминал ден во едно македонско домаќинство без некој од производите на Сончева Долина – брендот на Макпрогрес Винициа кој летово го прославува своето јубилејно постоење. Името на...

Собранието продолжува со расправата за ребалансот на буџетот

Скопје, 27 јули, 2016 - 10:15 (META)  Собранието денеска ја продолжува 111. седница, на која на дневен ред е продолжението на расправата по дополнетиот предлог за изменување и за дополнување на буџетот на Ре...

Оланд ѝ порача на Меј што побргу да ги почнат преговорите за Брексит

Париз, 22 јули, 2016 - 12:23 (META)  Францускиот претседател Франсоа Оланд синоќа изјави дека разбира оти на Велика Британија ѝе потребно време за да се подготви за преговорите за излез од ЕУ, но тоа би треб...