Дневен хороскоп – 10.12.2015

zodiac-signs02

Овен 

Многу сте креативни и опуштени. Конечно сакате малку да уживате, а особено доколку се занимавате со уметност, ова е добар период за создавање и заработка. Подобрете го односот со партнерот, завртете нов лист. Внесувате хармонија во деловното опкружување. Многу сте активни.

Бик 

Ве очекуваат некои нови деловни можности. Резултатот од деловниот разговор ќе биде поволен, можете да очекувате понатамошен позитивен тек. Односот со саканото лице е лош, потребни ви се повеќе слобода и разновидност. Ве очекува помал здравствен проблем.

Близнаци 

Многу сте иритирани од стресот на работа. Опуштете се во домот и пронајдете начини како работите да ги направите попријатни и поудобни, нешто што ќе ви донесе трошоци, но ќе се исплати. Романтичните моменти со партнерот ќе ве расположат. Можен проблем со системот за варење, внимавајте на начинот на исхрана.

Рак 

Ве очекуваат помали проблеми во врска со преговарањето, па сите важни одлуки ќе ги оставите за подоцна. Посветете им се на финансиите, можни се загуби или некои поголеми непланирани трошоци доколку не реагирате веднаш. На партнерот му се потребни повеќе објаснувања, дадете му ги. Добра здравствена состојба.

Лав 

Доста грешки правите во секојдневните работи. Изложени сте на секојдневен стрес, сакате се да држите строго под ваша контрола. Послушајте го советот на член од семејството во врска со финансиите или вашата работа. Конечно ја надминувате емотивната криза со партнерот. Чувајте се можни се повреди.

Девица 

Потикнувач сте на разговори кои можат понатака да водат кон успешно заклучување на работата. Возбудени сте во врска со новите идеи кои сега ги спроведувате. Имате потреба повеќе да излегувате и со романтични вечери да го решите постоечкиот проблем во врската. Внимавајте во сообраќајот.

Вага 

Добри вести во врска со работата која повеќе пати беше одложена. Доколку сакате да инвестирате, следете ја својата интуиција. Можно е да дојде до ситни проблеми поради невнимание или грешки во вашата околина. Некој тајно ви се допаѓа. Намалете го внесот на слатки, водете сметка како се храните.

Скорпија 

На деловен план можни се недоразбирања бидејќи ќе морате да браните некои свои ставови. Растрганти сте поради многубројните обврски и не можете да се концентрирате на некои семејни проблеми. Односот со партнерот ви е многу импулсивен. Можни проблеми со срцето.

Стрелец 

Можете да очекувате финансиско подобрување. Ќе обавите важни состаноци со претпоставените или интервјуа за нова работа. Немојте да губите време размислувајќи за следните чекори. Тргнете во акција веднаш. Објективно согледувајте го вашиот однос со партнерот. Добро се чувствувате.

Јарец 

Неколку добри одлуки ве водат кон исполнување на целите во врска со вашата кариера. Морате повеќе сами да се промовирате. Емотивни сте и целосно отворено ги изразувате своите чувства кон партнерот. Здравствената ситуација ќе ви биде нарушена со болките во пределот на вратниот дел од рбетот.

Водолија 

Одлучни сте да го промените начинот на живот, да ги завршите старите и да започнете со нови циклуси во животот. Вестите за работа се поволни за вас. Некој пријател многу ќе ве разочара. Доминантни сте во однос на партнерот. Можни проблеми со кардиоваскуларниот систем и вените.

Риби 

Ве очекува успех, без оглед за кое поле од животот станува збор. Во центар на вниманието сте во вашата околина и многумина од вас ќе побараат совет. Експериментирате во однос на партнерот. Доколку сте слободни, ќе ве привлече некој кој живее на одалечено место. Омалаксани сте, ослабен ви е имунитетот.