Хороскопот ќе ви открие каде грешите во љубовните врски

Иако неуспехот во љубовта не е само ваша вина, сепак љубовните грешки кои ги правите може да ви ја уништат среќата. Дали сте преголеми егоисти? Или сепак сте премногу срамежливи за да си ги искажете емоц...

Дневен хороскоп – 18.12.2015

Овен Сега имате прилика да забелeжите некој, меѓу многуте во вашата близина, кој само го чека вашиот знак на заинтересираност и желба. Завртете се малку околу себе, прифатете нечие додворување. Вашето ср...

Што да очекувате од 2016-та според хороскопскиот знак?

2016-та година полека, но сигурно се наближува, па со себе носи и нови работи со кои ќе треба да се соочите, ситуации и искуства кои ќе треба да ги прифатите и да научите нешто ново од нив. Откријте што ...

Дневен хороскоп – 16.12.2015

Овен  Имате многу интереси и таленти, како и силна желба да го работите тоа во исто време. Направете распоред и фокусирајте се. Вие имате добра финансиска состојба. Многу површни врски и флертувања, но и...

Дневен хороскоп – 15.12.2015

Овен  Не сте сигурни дали сте во право кога станува збор за некој долгорочен проект или работа со некој кој има големи барања. Не сте сигурни дали треба да го прифатите извинувањето од некој Јарец, Рак и...

Дневен хороскоп – 14.12.2015

Овен Правилно ќе ја процените моменталната ситуација на работното место но ќе заборавите на некои помали делови кои се доста важни. Ќе ви помогне ваш стар пријател или колега и ќе направи работата да бид...

Како хороскопските знаци ја доживуваат зимата?

Зимата е полна со убавини, но некои од нас и не ја сакаат многу. Еве како хороскопските знаци ја доживуваат зимата. Овен Овенот ужива во животот без разлика на температурата на воздухот и временските ...

Дневен хороскоп – 12.12.2015

Овен Ве очекуваат проблеми во областа на кариерата и професијата. Вашата потсвест силно се буни против рутините во животот. Можете да воспоставите рамнотежа со малку труд и одрекнување. Комуникацијата со...

Дневен хороскоп – 11.12.2015

Овен  Прилично сте динамични и активни, бидејќи сте комплетно збунети од многубројните, сосема различни понуди кои се предизвикувачки, но сосема поинакви од вашите амбиции. Слободните припадници на овој ...

Дневен хороскоп – 10.12.2015

Овен  Многу сте креативни и опуштени. Конечно сакате малку да уживате, а особено доколку се занимавате со уметност, ова е добар период за создавање и заработка. Подобрете го односот со партнерот, завртет...