Дневен хороскоп – 09.12.2015

Овен  Денес очекувајте помал финансиски прилив, но внимавајте на зголемените трошоци. Доколку сте слободни, емотивниот статус ви е сосема недефиниран. Она што вие би го сакале го нема, а она што ви се ну...

Квалитети на луѓето родени во декември

Какви се личностите родени во него? Студени или топли? Овие 8 квалитети им се заеднички на сите лица родени во декември: 1. Креативност Луѓето родени во декември се познати по тоа што поседуваат кр...

Дневен Хороскоп – 07.12.2015

Овен Денес ќе бидете многу ефикасни и продуктивни, бидејќи сте отворени и спремни за вршење на рутинските работи. Не морате да се докажувате и да бидете фасцинантни. Вашиот импулс ве води да го зав...

Викенд хороскоп (05.12 – 06.12.2015)

Овен  Марс планетата на енергичноста во добар аспект со Меркур, планета на логиката во Стрелец ви донесува нови можности во поглед на проширување на соработката со странски фирми. Многу сте амбициозни и ...

Хороскопски знаци кои најчесто остануваат сами

Иако сите посакуваат да ја најдат личноста совршена за себе и со неа да оформат сопствено семејство, сепак во реалноста многумина живеат различно. Кај нив не постои „ние“, туку само „јас“.  Откријте што ...

Овен

Не ги одбивајте советите и помошта кои ви се неопходни, само затоа што сакате да се покажете како супериорни и способни се сами да решите. Ќе ви биде од голема корист личност родена во знакот на Рак или...

Бик

Вашиот талент и вашата деловна етика ги фасцинираат луѓето околу вас. Без оглед дали ќе забележувате, лицата околу вас ќе ви се восхитуваат. Денешната планетарна енергија ќе ви даде сила да бидете многу...

Близнаци

Некој ќе ве повика да му помогнете, а вие наместо навистина да му помогнете, ќе започнете со фалби. Тоа ќе ја изнервира околината која може да го промени мислењето за вас. Иако сакате да бидете во цента...