Евгениј Поп Ацев најдобар спортист на Македонија за 2015

Пливачот Евгениј Поп Ацев е најдобар спортист на Македонија за 2015 година.  Поп Ацев зад себе има извонредна година, успеа да ја освои титулата во вкупниот пласман во маратонско пливање во Гран при сери...

Ново злато за ката тимот на Македонија

Македонскиот ката тим, неполн месец по освојувањето на сребрениот медал на Светското првенство во карате, го освои златниот медал на Балканското првенство кое викендов се одржа во Дубровник, Хрватска. Ка...

Пет медали на кик боксерите за крај на 2015 година

Кик боксинг федерацијата на Македонија  со успешниот настап на Eвропскиот куп „Хрватска опен 2015“, кој се одржа во неделата во Загреб, ги заврши своите активности за оваа година. На Европскиот куп кик б...

Ферари јавно се дистанцира од инженерот на Мерцедес

Екипата на Ферари, со соопштение се дистанцираше од инженерот на Мерцедес Бенџамин Хојл, кој тимот го товари дека украл доверливи податоци. Исто така Ферари негира дека се договорил со Хојл, тој на почетокот на...

Фјури остана без титулата во IBF верзијата

Тајсон Фјури, новиот светски првак во бокс, остана без титулата во верзијата на IBF. На Британецот од оваа асоцијација му ја одзедоа титулата бидејќи одбил да се бори против предизвикувачот Вјачеслав Глазаков. ...