Лазаров го предводи тимот на колото

Кире Лазаров го предводи тимот на колото во ракометната Лига на шампиони. Македонскиот репрезентативец во поразот на Барселона од Кјелце (31:33) постигна 12 голови.   Лазаров, против полскиот шам...

Наумче Мојсовски се сели во Букурешт

  Македоснскиот ракометаен репрезентативец, Наумче Мојсовски (35), кариерата ќе ја продолжи во романскиот тим ЦСМ Букурешт, каде тренер ќе му биде поранешниот селектор Звонко Шундовски. Средниот ...