Две премиери во кино Милениум!

Неделава која следува, поточно во четврток(28.07.) не очекуваат 2 премиерни филмски остварувања на репертоарот на кино Милениум. Долгоочекуваното продолжение на серијалот за агентот ЏЕЈСОН БОРН (JASON BOURNE...

Pickbox во знакот на нови серии: Пристигнаа „Полдарк“, „Исправање“, „Џекил и Хајд“

Pickbox сака да ги изненади своите гледачи со нови серии, а вистинска гаранција за уживање и позитивна напнатост се три серии кои уште денеска можете да ги гледате на Pickbox. Се работи за историската романса „...

Македонски филм на чекор до Првото место на светски натпревар!

Македонскиот филм кој што беше испратен на интернационалниот натпревар „MyRodeReel“ пред само еден месец, во моментов е во првите 20 филмови на натпреварот. Краткиот филм на метафоричен начин ја покажува...

Ди Каприо ќе сведочи во случајот за клевета за прототипот на главниот лик во „Волкот од Волстрит“

Холивудската актерска ѕвезда Леонардо Ди Каприо треба да сведочи во судската расправа по тужбата за клевета која ја поднесе едно од лицата кои се земени за прототип за главните ликови во филмот на Мартин Скорсе...

На сцена почина српскиот актер Милорад Мандиќ – Манда

Познатиот актер Милорад Мандиќ – Манда, почина во среда попладне на сцена на сред премиерата на детската претстава „Петар Пан“. „Претставата почна нормално и сé беше во ред првите 15 минути, а тогаш на с...