Гитаристот и пејачот на Лед цепелин се бранеа на суд за плагијат

Гитаристот и пејачот на легендарната рок група лед цепелин, во вторник се појавија пред судот во Лос Анџелес, за да се одбранат од обвинението за плагијат. Лед цепелин е обвинет дека за својот класик „St...

Адел не ги додржа солзите на концерт поради масакрот во Орландо

Британската пејачка Адел се расплакала во текот на концертот во Антверпен кој го посвети на жртвите од масакрот во ноќниот клуб во Орландо во кој беа убиени 49 луѓе. „Вечерта би сакала да ја започнам со по...

Застрелана натпреварувачка на американски The Voice

Кристина Грими, пејачка која се натпреваруваше во американското шоу The Voice починала откако во критична состојба била пренесена во болница откако е застрелана по нејзиниот настап во Орландо, во сојузната држа...

Започнете го јуни со одлични серии на Pickbox

Pickboxи оваа година е една од најдобрите платформи кога се во прашање новите серии. Освен што на екраните ги донесе Пол Џијамати и Демијан Луис во „Милијарди“, Фифти Сент во серијата „Моќ“, Били Боб Торнтон во...

Викторија и Дејвид Бекам сакаат петто дете

Славната двојка Викторија и Дејвид Бекам, велат дека сакаат петто дете и дека почнале да „работат“ на тоа, откри нивната пријателка Тана Ремси.   За да го подобри своето здравје, 42-годишната Викторија, ј...

Масовно потпишување на петицијата за проверка на резултатите од гласањето на Евровизија

Повеќе од 250.000 луѓе ја потпишаа онлајн петицијата за проверка на резултатите на 61 издание на Евросонг, а во фокусот на покренувачите на петицијата се гласовите на петчлените национални жири комисии, јави Ru...

Падна првата клапа на „Бикини“ на Милчо Манчевски

Во Ист Вилиџ на Менхетен падна првата клапа на „Бикини“,  петтиот игран филм Милчо Манчевски што се снима во Њујорк. Снимањето продолжува во Вилијамсбург, на повеќе локации низ Њујорк како и во едно студ...