Специјалната епизода на „Шерлок“ ексклузивно на MaxTV

Епизодата на „Шерлок“ е достапна на 8 Јануари во Pickbox видеотеката, каде што може да се гледаат и преостанатите 3 сезони од серијата Најпознатиот детектив на светот пристигнува во Pickbox видеотеката, ...

Guns N’Roses повторно во оригиналниот состав

Американскиот хард рок бенд Guns N'Roses ќе настапи во оригиналниот состав на фестивалот Коачела, по 20 години откако Аксел Роуз и Слеш свиреа последен пат заедно. Организаторите на фестивалот, што се одрж...

Антонио Бандерас ќе се појави во биографски филм за Версаче

Данскиот режисер Биле Аугуст најави снимање на филм за италијанскиот моден креатор Џани Версаче, во кој ќе глуми шпанскиот актер Антонио Бандерас. Аугуст на филмскиот фестивал во Капри најави дека филмот...

Лила Филиповска „на тапет“ кај Сашко Коцев & Пријателките

Замислете го Сашко Коцев, на тросед помеѓу две дами, со кафенце в рака, како ги коментира нашите најпознати ТВ лица. Станува збор за новото веб шоу „Сашко & пријателките” кое ќе се емитува ексклузивно ...

Почина легендарниот Леми од Моторхед

Иан Фрасер ’Леми’ Килмистер, англиски рок музичар, најпознат како пејач, басист и текстописец на хеви метал бендот Моторхед, почина на 70-годишна возраст. Тажната вест ја објави бендот на својата Facebook стран...

Се разведуваат Амал и Џорџ Клуни?

Британската адвокатка, Амал Клуни е подготвена да стави точка на бракот со холивудскиот актер, Џорџ Клуни само петнаесет месеци по нивното венчавање, пишува американскиот таблоид „ОК!“ магазин. Според ма...

Чарли Шин призна дека е ХИВ позитивен

Тука сум да признаам дека сум навистина ХИВ позитивен, рече Чарли Шин во емисијата Today. Познатиот актер го призна она што во јавноста долго се шпекулираше. „Тие три букви тешко се прифаќаат“, додаде...