Поранешните членови на АББА заедно на отворање ресторан

Членовите на култната шведска поп четворка АББА се собраа во среда вечер за да присуствуваат на отворање на еден ресторан инспириран од мјузиклот „Мама миа“, а медиумите оценуваат дека станува збор за ретко зае...

Спајк Ли и Пинкет Смит ги бојкотираа Оскарите

Режисерот Спајк Ли и актерката Пинект Смит објавија во понеделникот дела ќе го бојкотираат годинешното доделување на најпрестижните филмски награди Оскарите, што ќе се одржи во февруари, бидејќи ниеден афроамер...

Почина менаџерот и сопруг на Селин Дион, Рене Анжелил

Музичкиот продуцент, менаџер и сопруг на пејачката Селин Дион, Рене Анжелил, почина во Лас Вегас на седумдесет и тригодишна возраст, јавуваат светските медиуми. „Со длабока тага Ве известуваме дека почин...

Актерот Стивен Сигал доби српски пасош

Српскиот премиер Александар Вучиќ во вторникот во Белград му го врачи српскиот пасош на американскиот актер, херој од акционите филмови, музичар и хуманитарец Стивен Сигал, кој минатата седмица доби српско држа...

Обвинителството одби кривично да го гони Бил Козби

Окружната обвинителка на Лос Анџелес одби да подигне обвинение против 78-годишниот комичар Бил Козби врз основа на тврдењето на две жени кои го обвинуваат за сексуално злоставување во одвоени случаи, едниот од ...

Лила Филиповска „на тапет“ кај Сашко Коцев & Пријателките

Замислете го Сашко Коцев, на тросед помеѓу две дами, со кафенце в рака, како ги коментира нашите најпознати ТВ лица. Станува збор за новото веб шоу „Сашко & пријателките” кое ќе се емитува ексклузивно ...

Се разведуваат Амал и Џорџ Клуни?

Британската адвокатка, Амал Клуни е подготвена да стави точка на бракот со холивудскиот актер, Џорџ Клуни само петнаесет месеци по нивното венчавање, пишува американскиот таблоид „ОК!“ магазин. Според ма...

Чарли Шин призна дека е ХИВ позитивен

Тука сум да признаам дека сум навистина ХИВ позитивен, рече Чарли Шин во емисијата Today. Познатиот актер го призна она што во јавноста долго се шпекулираше. „Тие три букви тешко се прифаќаат“, додаде...