Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите

Масажата се применува со векови и се смета за едно од најефикасните средства за зачувување на здравјето. Не ви е потребно да посетувате козметички салон за масажа, туку одвојте само 5 минути од вашето време. ...

Студените раце и стапала укажуваат на 4 здравствени проблеми

Студените прсти на рацете и нозете почесто се јавуваат кај жените и ова е сосема нормална појава, но не смее да се игнорира. Доколку забележите дека веќе неколку денови имате студенило по рацете и нозете...

Сируп кој го лечи болното грло за само четири часа

Сезоната на настинки и вируси, нажалост полека започнува да го фаќа својот замав, а болното грло е особено чест и секако, неподнослив, симптом. Нашите претци имаат различни искуства во лечењето на различ...

Новогодишна ZUMBA® FITNESS забава!

По 10 успешни, на 13 декември со почеток од 20 часот,  се очекува единаесеттата и предновогодишна Зумба забава, побројна и поинтересна од било која до сега, а ќе се одржи во ноќниот клуб Станица 26! Како...

Најдобри чаеви за слабеење

Ова се чаевите кои ќе ви помогнат во слабеењето. Проверете, некој од нив веројатно и веќе имате дома. Точно дека чаевите можат да бидат добар сојузник во намалувањето на килограмите, но треба да знаете дека за ...

Подобрете ги ефектите од вежбањетo со храна

Консумирањето одредени намирници пред тренингот може да го намали ефектот од вежбањето. Експертите советуваат да избегнувате јаглехидрати пред физичките вежби и препорачуваат: Пред тренинг Држете се д...

Мандарини во служба на здравјето, но и против вишокот килограми

Кога ќе помислиме на ладните есенски денови, луѓето кои се оптимисти веднаш во главата си го замислуваат мирисот на првите мандарини. Ова вкусно и сочно портокалово овошје е всушност толку моќно што може...

5 чудни симптоми дека имате недостаток на витамини

Кога вашето тело се обидува да ви каже нешто, тоа го покажува на доста чудни начини. Денешниот начин на исхрана може лесно да доведе до недостатоци на витамини во организмот, без разлика дали јадете соодветна х...

Едноставна навика со чија помош лесно ќе ослабете

Лошата исхрана и нередовната физичка активност се едни од главните фактори што доведуваат до дебелеење. Меѓутоа, мали промени во навиките можат да ви помогнат да ја задржите витката линија. Еден од тие т...