Навики поради кои се здебелувате

Ако сè уште внесувате многу малку храна во организмот, се изгладнувате или пак ги сметате внесените калории, ќе мора да ве разочараме – оваа идеја од пред неколку децении, за намалување на тежината, со текот на...

Природно смирување на очите

Девојките постојано купуваат нови производи и читаат совети како подобро да се нашминкаат, но често забораваат на грижата за кожата околу очите. Тенката и особено чувствителна кожа веднаш ќе покаже дали ...

Како да не се здебелите оваа зима?

Вообичаено, во тмурните есенски и зимски денови ја менуваме и исхраната. Растат калориите на состојките, а активностите опаѓаат. Качувањето килограми не е невообичаено. Сепак, можете да го избегнете исто...

Совети пред почеток со диета

Ако не сте задоволни со својот изглед заради вишокот килограми, последен момент е да преземете нешто, во врска со прашањето на својот изглед. Диетата започнете ја што побрзо, но пред тоа прочитајте ги ов...

Како да ослабете до празниците?

Водата има важна улога во процесот на слабеење. Затоа е важно да се јаде зеленчук богат со вода. Не само што помага при слабеењето, туку и допринесува кон здравјето на органзимот. Ова е списокот на намир...

Намалете ја нервозата и напнатоста: 3 техники кои моментално релаксираат

Немојте да дозволите тензијата која во текот на неделата сте ја насобрале на работа, да ви го расипе викендот. Обидете се да се опуштите со алтернативни техники како што се ароматерапија, музикотерапија ...

Чудни причини поради кои сте уморни

Стресот и преокупираноста со многуте обврски, како работни, така и домашни не се единствените виновници за вашата безволност и чувство на исцрпеност. Дознајте некои секојдневни работи кои се причини за в...

10 начини да слабеете без откажување

Познато ви е дека за симнување на некој килограм вишок треба послабо да се храните, а повеќе да се движите. Сепак, научниците кои се занимаваат со диети и начини на исхрана докажаа дека можете да слабеете успеш...