Како најлесно да ја надминете кризата за благо

Ако премногу внесуваме шеќери во телото преку преработената храна, поттикнуваме брз раст, а со тоа и еднакво брз пад на глукозата во крвта. Затоа е потребно да внимавате што и на каков начин внесувате во...

Вежби како да мислите само на убави работи во животот

Во природата на луѓето е премногу да размислуваме за лошите работи, а да не мислиме доволно на она што е добро во нашите животи. Понекогаш е добро да ги анализираме лошите настани, за да научиме да не ги правим...

Причини зошто секој ден треба да јадете мед и цимет

Можеби ви звучи неверојатно, но мешавината од мед и цимет може да ги излечи скоро сите болести. А, што е најдобро овие намирници спаѓаат во едни од најевтините. Сите лекари и нутриционисти започнаа да пр...

Совршен дневен план за губење килограми без мака

Губењето килограми не секогаш значи мачење, откажување од омилената храна и напорно тренирање 3-4 пати во неделата. Експертите и нутриционистите тврдат дека тајната на слабеењето е во секојдневните навик...

Причини да се напиете кафе

Еспресо, кафе со млеко или шлаг, турско, капучино... кога станува збор за кафе никогаш не е досадно. Особено ако сме во добро друштво. Освен што е одличен пијалак за пријатно разговарање и најпопуларно средство...

10 убијци на калориите

Патот до совршена линија не е едноставен. Ниту една диета не гарантира долготрајна виткост, а гладот и желбата за слатки не исчезнуваат и кога вложувате максимум труд. Убијците на калориите имаат позитив...

Ординацијата „д-р Анчевски“ го одбележа јубилејот со над 70.000 задоволни пациенти

По повод 10-годишниот роденден палетата на ласерски техники се збогатува и со ласери за отстранување на тетоважи, за третман на габични инфекции на нокти, за третирање на попуштени вени и капилари и ласерска те...

Надминете ја настинката за 24 часа

Обичната настинка е можно да се победи во рок од само 24 часа тврдат многу доктори. Потребно е само да го следите овој распоред во текот на денот за да се ослободите од мачната настинка која мислевте дека ќе ве...

Исхрана за дефинирање на мускулите

Ако имате за цел да ја дефинирате мускулната маса и ако ве интересира каква исхрана треба да практикувате за да го постигнете тоа, прво што треба да знаете е дека за дефинирање на вашата мускулна маса директно ...