Не ја преспивајте зимата

За да ја одржите посакуваната телесна тежина, но и за да го зајакнете имунитетниот систем и да го зачувате здравјето, потребно е да останете телесно активни и во зима. Со ладното време слабее и волјата з...

Што нѐ заморува најмногу за време на викендот?

Викендот секогаш го очекуваме со многу нетрпение и редовно имаме многу планови за тоа како да го поминеме и добро да се одмориме, но често се случува во понеделник повторно да бидеме преморени. Еве некол...

5 намирници со кои ќе ги стопите празничните килограми

Жените во постојана битка со килограмите. Кога сакаат да ослабнат повеќето жени се одлучуваат за диета, но и едноставните промени можат да ви ги обезбедат саканите резултати. Ви откриваме кои производи м...

Вкусен зимски напиток што ги топи килограмите

Постои ли напиток кој согорува стотици калории додека вие седите и читате книга? Да, постои и многумина се увериле во тоа! Иако со одделните резултати на овие производи веројатно сте добро запознаени, ма...

Природни решенија за затнат нос

Затнатиот нос е многу честа појава во овој период, која најчесто е предизвикана од воспаленија, настинки и сув воздух. Бидејќи никогаш не е пријатно едвај да земате воздух, испробајте ги овие 7 природни ...

Зошто не треба да го спречувате кивањето?

Го правите омилениот специјалитет и на самиот крај започнувате со додавање на бибер, а многу бргу започнува она типично чувство кое ви се случува пред самиот чин на кивање. Ве чеша носот, очите ви солзат и одед...

Идеална диета за губење на килограмите пo празниците

Празниците ни се секогаш убави, раскошни, со богати трпези, но за килограмите и нашето тело и не се баш најполезни. Меѓу другото, ладното време ве прави мрзеливи и не ви е до физичка активност, па губењето кило...

Каде грешиме кога ќе се разболиме?

Во настојување што побрзо да се дојде до оздравување, многумина прават грешки кои не само што можат да го одложат оздравувањето, туку може да се предизвикаат и поголеми проблеми. Ова се петте глупости кои најче...