Тиква диета: 6 кг помалку за 2 недели

Оваа диета трае две седмици, а за тоа време можете да ослабете 6 до 8 килограми. Оваа диета не само што ќе ви го реши проблемот со килограмите, туку и ќе ви го прочисти и подмлади телото. Тиквата содржи...

Храна која ја влошува настинката

Како што постои храна која може да ви ги ублажи симптомите на настинка и грип, така има храна која може само да ви ја продолжи болеста. Затоа, ако не сакате да одлежите уште еден ден, избегнувајте ги ови...

Пет килограми помалку до Нова Година

За успешно да ослабите и да ја задржите саканата тежина најдобро е да се придржувате на здрава и урамнотежена исхрана во комбинација со редовна физичка активност, но сепак, ако немате трпение пред некој важен н...

Колку стресот навистина влијае на побелувањето на косата?

Научниците тврдат дека на Марија Антоанета и побелела косата преку ноќ пред да биде обезглавена. Некои сметаат дека стресот поради престојните настани може да предизвика седа коса. Други пак не ја сметаа...

Колку калории е потребно да внесуваме дневно?

За да се одговори на прашањето колку калории на ден му се потребни на организмот за одржување на телесната тежина, потребно е да знаеме дека тоа зависи од висината и тежината. Затоа има четири категории ...

Магичен диетален напиток: За пет дена топи пет килограми

Вишокот килограми се опишува како прекумерно складирање масти во организмот. Мастите го загрозуваат вашето севкупно здравје, и значително влијаат на работата на органите како што се срцето, црниот дроб, зглобов...

О2 – Антиоксиданс диета

Може слободно да престанете да ги броите калориите и да држите диети кои ве изгладнуваат. Наполнете ја чинијата со антиоксиданси и слабејте, при тоа нема ни да забележите дека сте под некаков режим на исхрана. ...

Подобрете ја концентрацијата!

За се што правиме, било каква работа или учење, клучна за успешноста е концентрацијата. Многу лесно можеме да ја загубиме, а тешко да ја вратиме. Некогаш ни литар кафе неможе да ни помогне во тоа. Еве не...