Политико…

aleksandarДраг господине саше (да да да се обраќам кон вас со мала буква на вашето име… не сте достоен за голема)… Кој си ти бе?  Јас тебе не те познавам?

Од кај никна ти бе… Кога доби кредибилитет да се*еш за господинот Игор Џамбазов? Лигле едно немаш ни пола од животот видено, а ќе му судиш на некој што се враќа од таму од каде што ти одиш во моментов и тек ќе одиш, со кој мозок навредуваш и посакуваш смрт на некој што е мал 1 000 000 000 пати и попаметен од тебе, поинфлуентен од тебе, на крај краева почовек од тебе… или тоа те комплексира? А друже? Неможеш да бидеш бледа сенка на човекот кој немал влакна на јазикот во време кога ти си бил сеуште под фармерки?

Да те прашам… имаш прочитано книга од Џамбазов? Имаш филм гледано со Џамбазов? Представа? Интервју?… ОООО БЕ АШЉАК ЕДЕН, метафорички кажано што Џамбазов направил ти неможеш ни да искречиш….

Он е подвижен билборд за несериозност… ок… ти што си, ЗА НЕОБРАЗОВАНОСТ? …Како можеш да кажеш дека треба да најдеме човек гол и гладен пред контејнер? Искрено… со која совест го збориш ова, ако се прокламираш како самопрогласен интелектуалец, не ти личи на титулата… Едини овде кој е желен за слава си ти, гледај си го животот пријателе или најди нешто попаметно за зборење пошто со јадење го*на за ликови на кој можеш да им се фатиш за џоко и да викаш ко тарзан, нема далеку да стигнеш… може ќе те зборат двајца тројца низ град… и тоа е тоа.

Ти гледав емисија… Џамбазов е за тебе Лери Кинг on air, немаш став… немаш мислење, немаш поента у муабетот… вреѓаш? Момак тоа го можам и јас,а доказ за тоа ти е колумнава, мозок немаш, начинот на размислување ти е примитивен – јас неможам да се прославам, ама ќе плукам по славните… Тоа ке ми донесе слава… Ахххх бе глупо дете, никој не смогна сили затоа што не ни мораат, затоа што имаат морал, затоа што почитуваат попаметни, поискусни… ти што? Кој си ти? Витезот што ке го извади мечот од каменот? … оооо бе бедотијо една по изразот на лицето ти се глеа дека си очаен, бараш закрила на твојата акнциозност плукајки по другите? Смешен си… Искрено чим на 19 те гледам со подсмев замисли како те гледаат тие на 45? Се криеш самиот себеси позади ѕид од агресија и избувливост во твојата емисија во која и така не кажуваш ништо паметно, а внатре во себе си мек како шампита, не глуми агресја и не продавај анкциозна интелегенција, искрено на македонскава сцена си сеуште никој и ништо… Види се на што личиш бре?… Зафирчев стигна да ти каже дека си небитен, ондак стварно си паднал ниско човече… Мактел, кој ти е тој сајт бе? Постои ли? … Да се носиш со водители? Неможеш да си ги носиш цицките…

Си живеел во Америка? Во нацијата на дебелите дебили и украдените патенти? Приметливо… нивото на интелегенција ти е тука некаде со истите, помири се со фактот дека не те бива за шоумен за разлика од Џамбазов кој може да води и стендап комедија и да те боцка у ребра, а да не приметиш… Извини ама премногу е паметен за тебе и твоите психоаналитички способности и едини кој се куропеца по телевизииве си ти пошто со таа емисија тоест глупост, пошто неможам да ја наречам емисија… не би сакал ни најцрн душман да ми умре пред телевизор…

И дај нека ти даде девојка ти… да се смириш малце… или земи издр*** си го те пука тестостерон у мозок…

 

Ел Риџо… де гринго ЛОКО!

 

 

 

 

Останатите колумни на следниот линк.

(Објавувањето колумни, мислења, ставови, писма и текстови од надворешни автори е одраз на намерата на „Хајд Парк“ да даде простор на секого кој сака да се искаже. Но, напоменуваме дека мислењата и ставовите изнесени тука, не се одраз на ставовите на „Хајд Парк“ и целосно се оградуваме)

Доколку сакате и вие да ни испратите мислење, став, писмо, текст или дело од било каков вид, тоа можете да го направите на следниот линк.