Интер го елиминира Наполи од италијанскиот Куп

Фудбалерите на Интер, како гости, славеа над Наполи со 2:0 и се пласираа во полуфиналето на италијанскиот Куп. Интер во последните 15 минути од натпреварот успеа да го сруши лидерот во Серија А со головите на Ј...

Гол технологијата ќе се применува на ЕП и во ЛШ

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе ја воведе гол технологијата на ЕП во Франција, а од следната сезона оваа технолигија ќе се применува и во Лигата на шампионите. Како што објави Sky Sport, УЕФА оваа о...

Давид Бабунски наредните денови ќе потпише договор со Црвена ѕвезда

Давид Бабунски го делат уште само формалности од потпишување на две и пол годишен договор со лидерот во српската Суперлига, Црвена ѕвезда. „Давид е играч на Црвена ѕвезда, останаа само да се финализираат...

Серија А:Наполи се зацврсти на врвот

Фудбалерите на Наполи се зацврстија на лидерската позиција во Серија А, откако во 20.коло со пресврт, славеа над Сасуоло со 3:1. Во оваа рунда Интер освои само бод во Бергамо против Аталанта (1:1), додека Торин...

Мексиканскиот наркобос Ел Чапо сакал да го купи фудбалскиот клуб Челзи

Мексиканскиот наркобос Хоакин „Ел Чапо“ Гузман, кој беше уапсен минатата недела од страна на властите во земјата, наводно размислувал за купување на англискиот фудбалски клуб Челзи, пренесуваат шпанските медиум...

Барса рутински до четвртфиналето во Купот на Кралот

Барселона го потврди пласманот во четвртфиналето во Купот на Кралот, откако и во реваншот го совлада градскиот ривал Еспањол. Покрај Барселона, четвртфинале во средата изборија и екипите на Атлетик Билбао, Селт...

Спектакл на „Енфилд“, реми на Ливерпул и Арсенал

Екипите на Ливерпул и Арсенал одиграа спектакуларен меч во рамките на 21.коло, во Премиерлигата, кој заврши без победник 3:3 (2:2). Екстаза на „Енфилд“ донесе Џо Ален кој го постави конечниот резултат во 91.мин...