Нема центри во стартните петорки за Ол Стар викендот

НБА лигата објави дека се познати стартните петорки на Истокот и Западот, кои ќе го започнат Ол Стар мечот на 14.февруари во „Ер Канада Центарот“, во Торонто. Стартните петорки вообичаено се избираат спо...

НБА: Победи на СА; Кливленд, Мемфис

Кливленд триумфираше над ЛА Клиперс во дерби мечот во НБА, одигран во ноќта помеѓу четвртокот и петокот. Покрај Кливленд победи изминатата ноќ забележаа Сан Антонио, Мемфис, Њу Орлеанс и Сакраменто. Двое...

Доелман го реши кошаркарското Ел Класико

Четири натпревари го отворија четвртото коло во Топ 16 фазата, во кошаркарската Евролига. Најпривлечниот меч се одигра во Мадрид, каде во кошаркарското Ел Класико, Барселона со поените на Џастин Доелман славеше...

НБА: Победи на Индијана, Милвоки, Њу Орлеанс и Оклахома

Само екипата на Њу Орлеанс го одбрани домашниот терен, во четирите натпревари кои во НБА лигата се одиграа во ноќта помеѓу вторникот и средата. Њу Орлеанс ја совлада Минесота 114:99, иако гостите од Мине...

Сан Антонио го собори рекордот на франшизата

Кошаркарите на Сан Антонио Спарс, во ноќта помеѓу неделата и понеделникот, го соборија рекордот на франшизата, откако против Далас го забележаа 24-от последовен триумф на домашен терен. Покрај Сан Антонио, побе...

Парична казна за РФМ, ракометарите играле со различни чорапи

Европската ракометна федерација (ЕХФ) внимава на сите детали на 12-то ЕП кое во петокот започна во Полска. ‘Чувството’ за детали кое го има ЕХФ први го почувсртуваа Федерациите на Македонија и Фрнација к...

Црвена ѕвезда ги остави играчите на Панатинаикос без плата

Кошаркарите и стручниот штаб на кошаркарскиот клуб Панатинаикос поради поразот на домашен терен од Црвена ѕвезда (63:74), наредниот месец нема да добијат плата. Имено, сопственикот на клубот Димитрис Јан...

Трет пораз на Голден Стејт, десетта победа по ред на Клиперси

Кошаркарите на Голден Стејт ноќта кон четвртокот го претрпеа третиот пораз во сезоната, додека Клиперси стигнаа до десетта последователна победа.   Вориорси беа изненади на гости од Денвер Нагетс...