Сообраќајната несреќа кај Демир Капија е информативна несреќа во известувањето

Скопје, 5 август, 2016 - 10:12 (META)  Почината скопјанка, починат маж, дете без повреди, дете во критична состојба, повредени три лица, сообраќајка помеѓу возило и автобус, сообраќајка меѓу две возила и авт...

Брачен пар загинал во сообраќајката на патот Удово – Демир Капија

Демир Капија, 3 август, 2016 - 10:45 (META)  Браничен пар го загубил животот во сообраќајната несреќа што утрово се случила на патот Удово – Деми Капија, неофицијлано велат за „Мета“ од Министерството за вна...

Почина момчето повредено во сообраќајката кај Рампа во Кисела Вода

Скoпје, 1 август, 2016 - 10:53 (META)  Стојанчо Андонов, 22-годишното момче што беше повредено од сообраќајката кај Рампа во Кисела Вода, утринава во 7.30 часот им подлегна на повредите. Момчето од Сингeлиќ ...