Седум лица тешко повредени во сообраќајна незгода кај превојот Пресека

Охрид, 7 јули, 2016 - 11:26 (META)  Седум лица се тешко повредени во сообраќајната незгода што утрово се случи на магистралниот пат Кичево – Охрид, во близина на планинскиот превој Пресека, информираше портп...

Притвор за кумановецот кој прегази тричлено семејство, се скарале за ред на лекар

Судијата на претходна постапка од Основниот суд Куманово му одреди 30-дневен притвор на кумановецот кој се обиде да прегази брачен пар и четиригодишно дете за кривично дело убиство во обид. Кумановецот д...

Ќе се вештачи лифтот во кој загина детето во Куманово

Обвинителството во Куманово издадe наредба за вештачење на лифтот во кој вчера загина шестгодишното момче. Вештачењето ќе се врши на Машинскиот факултет во Скопје и треба да ги утврди причините за несреќ...

Пукање во кипарско летувалиште, четворица убиени

Четири лица се убиени а уште две се ранети во пукање во летивалиштето Аја Напа на Кипар, јавуваат локалните медиуми повикувајќи се на локалната полиција. Националното радио јави за четворица убиени, меѓу к...

Пожар кај спортската сала „Борис Трајковски“

Голем пожар избувна попладнево на кејот на реката Вардар, во близина на спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје. Според првичните информации, огнот зафатил голема површина со сува трева и дрвја. В...

Почина родилка од Крива Паланка, не се разбудила по анестезија

Родилка од Крива Паланка почина во средата попладне по породување во кумановската болница. Според официјалните информации од Министерството за внатрешни работи, триесет и седумгодишната Слаѓана Демировск...

Жена од Србија починала на аеродромот во Скопје

Жена од Србија во понеделникот вечерта починала на аеродромот „Александар Велики“ во Скопје. Педесет и осумгодишната жена заедно со својот сопруг во понеделникот окоу 19 часот се пријавиле да патуваат за...

Пресуда за убиството на медицинската сестра

Во Кривичниот суд во понеделник попладне ќе биде соопштена пресудата за убиството на медицинската сестра Дијана Здравковска, кое се случи во јануари минатата година, на покривот од Детската клиника во Скопје. ...

Шестгодишно дете и двајца возрасни тешко повредени во сообраќајка со возило кое го управувал малолетник

Шестгодишно девојче и уште две лица се тешко повреди во сообраќајна несреќа што се случила во понеделникот попладне кога нивното возило се судрило со друго возило коешто го управувал малолетник. Според и...