Таксистот што ја возел девојката која падна од деветти кат бил претепан

Таксистот кој ја возел девојката која во средата околу пладне падна од деветти кат од зграда во скопската населба Аеродром бил претепан кога ја враќал девојката дома. Педесет итригодишниот таксист од ско...

Почина мотоциклистот од сообраќајката во Кисела Вода

По сообраќајната незгода која се случи во неделата во 5.05 часот во Скопје, меѓу мерцедес и мотор, почина мотоциклистот, соопшти МВР. Имено, во неделата на крстосницата на булеварот „Борис Трајковски“ и ул...

Притворениот полицаец побарал боледување за време на акцијата во „Дива населба“

Притворениот полицаец Арсим Бајрами кој е во притвор и се товари дека е вмешан во судирот што се случи во мај во кумановската „Дива населба“, на 9-ти мај, кога почнаа пукотниците во Куманово и кога командирот н...

Еден година затвор за возачот на камионот кој прегази девојче, и двајцата поминале на зелено

Возачот на камионот Раде В. кој во октомври минатата година со камион прегази дванаесетгодишно девојче помеѓу скопските населби Хром и Влае, е осуден на ена година затвор и му е изречена забрана од една година ...

Мајката на загинатата студентка: Обвинетиот цела година е на слобода, мојот случај не може да се реши

По речиси цела година откако беше прегазена студентката Фросина Цековска од Крива Паланка,во Основниот суд Скопје 1 започна судењето за несреќата што се случи кај Универзална сала. На денешното рочиште в...

Почнува судењето за прегазената студентка од Крива Паланка

Во среда на пладне се очекува да започне судскиот процес за сообраќајната несреќа што се случи во април кај Универзалната сала во Скопје, кога беше прегазена дваесетгодишната студентка, Фросина Цековска од Крив...

Судењето за „Дива населба“ се одвива без присуство на новинари

На продолжението на судското рочиште за „Дива Населба“ новинарите не влегоа во судската сала бидејќи имало место само за ограничен број на новинари, односно само за тројца новинари, кои би можеле да го следат с...

Обвинителството од Гостивар води истрага за навивачката тепачка кај Стража

Надлежното Основно јавно обвинителство Гостивар во вторникот соопшти дека врши сослушување на инволвираните лица во тепачката меѓу навивачките групи на Будуќност и Шкендија. Дејствијата се насочени кон в...

Утврден идентитетот на пронајденото тело во охридски Далјан

Лицето чиешто безживотно тело беше пронајдено претходно во средата во кампот „Партизан“ во охридската населба „Воска“ кај Далјан е идентификувано како 49-годишниот Есад М. кој во охридската полиција пред десетт...