Зошто мажите го обожаваат женскиот оргазам?

Факт е дека мажите уживаат кога ќе видат дека нивната партнерка ужива, а оргазмот секако е најголемиот доказ за тоа. Кога станува збор за сексот, многу жени се трудат во креветот да ги задоволат мажите и...

10 Правила за жените кои немаат среќа во љубовта

Запознавања, состаноци, излегувања и на крајот повторно без успех. Ако се чувствувате како да немате среќа во љубовта, време е за нови правила... Ако сте во потрага во љубов, а повеќе не сакате да си го ...

Кој е идеалниот маж, а која е идеалната жена?

Постојано се водат дебати за тоа кој е подобар: мажите или жените. Од една страна, Американците нè нападнаа со стотици книги и теории дека мажите се од Марс, а жените од Венера. Од друга страна, реалноста вели ...

Женски трикови кои ги полудуваат мажите во кревет

За совршен интимен однос потребни се многу работи, но покрај обостраната привлечност постојат ситни трикови кои ќе ви помогнат да ја вжештите атмосферата во креветот. Некои едноставни движења на жената м...

Што треба да примените ако долго време сте сингл?

Ако веќе подолго време немате партнер и смачено ви е од тоа, треба да направите нешто за да ја промените таквата состојба. Но, наместо да чекате сите околу да се променат и да станат какви што посакуваат...

Бидете најдобрата девојка која ја имал досега!

Да се биде принцезата на бел коњ за вашиот принц и не е така тешко како што си мислите. Ако веќе го имате принцот ова се правилата со кои ќе го задржите, но доколку се уште го немате сретнато со нив сека...

Што треба да запомните за вашата идна врска?

Од секоја врска, без разлика како ќе заврши, може да извлечете нешто корисно, да научите некоја нова лекција и да имате поука. Понекогаш добро е и да ви се случи врска која нема да сакате да ви се повтори, но ќ...