20 правила кои ви гарантираат цврста врска

За многумина љубовта е многу комплицирана. Врските во денешно време стануваат сè потешки да се одржат. Партнерите стануваат посебични, поегоцентрични или љубоморни и нетрпеливи, па полесно ја вртат главата и за...

Типови на мажи кои не се за брак

Иако не постои идеален маж, бидете сигурни пред да стапите во брак со некого дека таа личност ќе ве сака и ќе ве поддржува во сѐ што правите. На некои мажи тоа „едноставно не им оди“, па ако сакате да имате сре...

Дознајте дали ве сака и без да ги употребува магичните зборови

Те сакам – тоа се два збора околу кои се црти целиот свет. Некои можат да го изговорат лесно и без проблем, а некои пак, овие 7 букви не можат да ги изговорат ни по година дена сериозна врска. Таков е сл...

20 начини како да ја освежите долгата врска

Никој кој е во долгогодишна врска го нема вистинскиот одговор на прашањето како засекогаш да ја одржите искрата на вашата љубов. Почетоците се секогаш забавни и возбудливи, но мистериозноста и пеперутките во ст...

Основни разлики меѓу заљубеноста и љубовта

Од суптилни до очигледни, ова се разликите меѓу љубов и заљубеност: Страст и приврзаност Страста е основата на заљубеноста. Се привлекувате еден со друг без интензивни чувства. Во прашање е само сексу...

Помладите се посклони да одговорат на прељубата од партнерот на ист начин

Помладите лица, коишто мислат дека партнерот ги мами, се понаклонети да одговорат со неверство зголемувајќи го ризикот од полово пренослив болести за сите вклучени во релациите, покажа американското истражување...

Треба ли да му се даде уште една шанса на бившиот?

Секоја девојка некогаш има поминато низ фазата кога се прашува дали тој заслужува уште една шанса. Вашиот бивш партнер посакува да му дадете уште една шанса, меѓутоа вие не сте сигурни дали би требало да...

Во какво издание тој сака да ве види во кревет

Мажите се визуелни типови и тоа е причината што се вртат по секоја згодна девојка која минува покрај нив. Мажите обожаваат жени во миничи, во тесни фустани, високи потпетици, но најмногу од сѐ сакаат жени во се...

Како да освоите машко срце

Секоја жена сака да ја пронајде љубовта на својот живот. Кога сметате дека можеби сте го пронашле вистинскиот, и сакате да го добиете и да го имате само за себе, следете ги овие три чекори кои водат до центарот...