Адел планира петгодишна пауза за да биде повеќе со синот

 И покрај тоа што светската турнеја ја започна во февруари и досега имаше низа настапи ширум Европа и Северна Америка, британската пејачка наводно планира да земе петгодишна пауза и привремено да се повлече од ...

Стоунси го одржаа историскиот концерт на Куба

Легендарниот британски рок бенд The Rolling Stones во петокот вечерта во кубанската престолнина Хавана го одржаа историскиот концерт пред половина милион луѓе, пренесуваат агенциите. „Знаеме дека нашата ...

Стоунси го одложија концертот на Куба поради Обама

Легендарните The Rolling Stones, кои својот прв концерт  во Хавана требаше да го одржат во неделата, одлучија историскиот настап да го одложат за во петок, 25-ти март, за да не му ги „украдат светлата на сценат...

Нов репертоар на кино Милениум

Од четврток(17.03.) две премиерни филмски остварувања следуваат на репертоарот на кино Милениум. ПАДОТ НА ЛОНДОН (LONDON HAS FALLEN) на режисерот Babak Najafi, со одлична актерска екипа Gerard Butler, Morg...

Почина Џорџ Мартин, легендарниот продуцент на Битлси

Легендарниот музички продуцент Џорџ Мартин, кој ги обликуваше Битлси и ги претвори во најпопуларниот и најважниот бенд на светот, почина во 90-сеттата година од животот, објави Ринго Стар. „Бог да го благо...

AC/DC ја одложија турнејата поради опасност од губење на слухот

Австралиската рок група AC/DC ја одложи американската турнеја откако лекарите му советуваа на фронтменот, 68-годишниот Брајaн Џонсон, да престане да настапува доколку сака да го сочува слухот, објави групата на...

Промовирана песната „Дона“ со која Калиопи ќе настапи на Евросонг

Песната „Дона“, со која Калиопи ќе настапи на овогодишното издание на Песна на Евровизија, беше промовирана во понеделник вечер.   Песната е комплетно авторско дело на Ромео Грил, поранешниот соп...

НАЈЧЕСТИОТ МАГНЕТ НА ФРИЖИДЕРИТЕ НА ПОЗНАТИТЕ – СУВЕНИР ОД ПАТУВАЊЕТО ВО БАРСЕЛОНА

Магнетите за фрижидери се пактични мали потсетници од нашите патувања, авантурите и доживувањата на кои со радост се сеќаваме   Лесно се станува ентузијастичен колекционер на магнети токму поради гол...