article placeholder

Чизкејк…

Се маткам низ центар да утепам време... надвор времето катанга, мене ми се јадеше чизкејк... поштено си влегов у специјал си купив едно парче, го изедов и задоволно испив чаша вода... и добро... што е сеа тука ...
article placeholder

Не е фер

Не е фер...Ништо на овој проклет свет не е фер. Во градинка додека одев не беше фер што некои деца правеа што сакаа поради татковците. И во основно и средно не беше ништо подобро. Некој се утепуваше од учење, н...
article placeholder

Известувачки Портали

Welcome to the jungle called internet amigos, тука има се од шврки врки, баби со безпол палици, џуџиња на lsd и се она што потајно посакувате... Има луѓе од секаков тип... има паметни, има комични, има интерес...
article placeholder

Чудесната фудбалска приказна на семејството Бабунски

„Фудбалот прави чудесни работи, нели? “ ова е впечатокот на Давид Бабунски откако  го предводеше составот на македонската репрезентација до 21 година во победа од квалификациите за Европското првенство 2015 год...
article placeholder

Недовршена приказна

Долго време се обидував да најдам инспирација за тоа што би пишувал следно. Седев, чепкав по интернетот, читав весници, разгледував портали, гледав телевизија барајќи ја вистинската тема. На крај ми текна..Ќе п...
article placeholder

Интервју со Александар Трајковски, најмладиот играч на А репрезентацијата на Македонија

Александар Трајковски е еден од најмладите играчи некогаш повикани во составот на А репрезентацијата на Македонија, првиот повик го доби со само 17 години. Иако сеуште млад, тој веќе има испишано играчка...
article placeholder

Болката на душата

Ми рекоа еднаш дека болката на душата е најтешка. Тешко било да скршиш рака - знам јас трипати ја кршам до сега, тешко е да се повредиш, да се пресечеш,да се изгориш да изместиш нешто ама најтешко било кога те ...
article placeholder

Политико…

Драг господине саше (да да да се обраќам кон вас со мала буква на вашето име... не сте достоен за голема)... Кој си ти бе?  Јас тебе не те познавам? Од кај никна ти бе... Кога доби кредибилитет да се*еш за гос...
article placeholder

Писмо до најубавата жена

Долго време се мислев да и напишам нешто на најубавата жена. Да објаснам зошто е најубава, зошто е најпосебна зошто е најпрекрасна. Долго време мислев и се одлучив дека времето е дојдено да прочита да дознае зо...
article placeholder

Во чест на мирот

Ненасилството е филозофија, начин на живот, средство за социјална, политичка и економска борба стара колку и самата историја. Од антички времиња, па се до денес, луѓето се откажувале од насилството како начин н...